scorecardresearch.com GS 2. Sınıf Türkçe Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Dünyası ve Tüm Türkçe Kitapları Radikal Kitap'ta!
GS 2. Sınıf Türkçe Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Dünyası

GS 2. Sınıf Türkçe Dil Bilgisi Konu Anlatımlı Soru Dünyası

Yazar : .

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : ÇAPRAZ YAYINCILIK

Tür : Türkçe

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


• Kitabın tamamında yapraklar birbirinden bağımsız olup çek-kopar sistemiyle hazırlanmıştır.
• Ünite ve temalar hücreleme metoduyla hazırlanmıştır.
• Her hücre ile ilgili özet konu anlatımı ve çözümlü örnekler verildikten sonra konuyu pekiştirmek için bir çalışma kâğıdı(etkinlik) ile yeterli sayıda test verilmiştir.
• Her hücreyle ilgili en az bir ödev testi verilmiştir.
• MEB çalışma takvimine uygun olarak yaklaşık yazılı tarihlerine gelen yerlerde ise bir yazılı sınav kâğıdı verilmiştir.
• Test ve çalışma kâğıtlarında kazanımsal metot izlenmiştir.
• Çalışma kâğıtları ve yazılı sorularında doğru-yanlış etkinlikleri, boşluk doldurma, eşleştirme, akış diyagramı, kavram haritası, bulmaca, akıl haritası vb. alternatif ölçme ve değerlendirme yöntemlerinden faydalanılmıştır.
• Testlerde klasik çoktan seçmeli sorularla birlikte alternatif ölçme ve değerlendirme yöntemlerinin testlere uyarlandığı soru modellerine ağırlık verilmiştir.
• Öğrenciye temel dil bilgisi kuralları verilirken anlam bilgisi konularına da yeterince yer verilmiştir.
• Kitabın tüm görselleri hazırlanırken istenen durumun sağlanması için ressam çizimleri kullanılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963