scorecardresearch.com Sözcük Bahçesi - İlköğretim İçin Türkçe Sözlük ve Tüm Türkçe Sözlük Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sözcük Bahçesi - İlköğretim İçin Türkçe Sözlük

Sözcük Bahçesi - İlköğretim İçin Türkçe Sözlük

Yazar : Afet Kutlu

Sayfa Sayısı : 576

Yayınevi : CUMHURİYET KİTAPLARI

Tür : Türkçe Sözlük

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İlköğretim çağındaki öğrenciler için anadilini sevdiren çağdaş Türkçe Sözlük. Cumhuriyet Kitapları için Dil Derneği’nce Afet Kutlu’nun yönetiminde hazırlandı.

Sevgili Çocuklar, sizin için sözcüklerle dolu bir bahçe açıyoruz. Bu bahçeyi anakucağında edindiğiniz anadili sevgisini besleyin, büyütün diye açıyoruz.
Sözvarlığınızı zenginleştirin. Okuduklarınızı daha iyi anlayın; duygularınızı, düşüncelerinizi, gözlemlerinizi daha iyi anlatın. İşte size sözcüklerle dolu bir Sözcük Bahçesi…
Bu bahçeye girmeniz yeterli… Sözcük Bahçesi ile sözcüklerin anlamlarını daha iyi öğreneceksiniz… Sözcük Bahçesi’nin içinde bir de sizler için yazılmış kitaplardan bir demet var! Bu kitapların çoğunun bir iki tümcesi sizlere ışık tutacak; sözlüklerin ne denli işlevleri olduğunu anlayacaksınız. Bu sözlüğün arkasında yer alan kitaplarla yetinmeyin. Çocuk kitabı yazan çok değerli başka yazarlarımızın, başka kitaplarına ulaşmayı deneyin olur mu? Hoş geldiniz Sözcük Bahçesi’ne!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963