scorecardresearch.com Öğrenciler İçin Türkçe Sözlük ve Tüm Türkçe Sözlük Kitapları Radikal Kitap'ta!
Öğrenciler İçin Türkçe Sözlük

Öğrenciler İçin Türkçe Sözlük

Yazar : Aydın Akyazı

Sayfa Sayısı : 1247

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Türkçe Sözlük

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Öğrenciler İçin Türkçe Sözlük, Türk Dil Kurumunun dil ve yazım kurallarına uyumlu olarak hazırlanmış yetkin bir sözlüktür. Öğrencilerin kolay kullanımı için boyutu ve cildi özenle seçilmiştir. Sözlük tekniği, söz varlığının düzenlenişi, tanımlama ve örneklendirme yönünden diğer sözlüklerden daha gelişmiştir.
 • Öğrenciler İçin Türkçe Sözlük, okul kitaplarında geçen, günlük kullanımda yer alan sözcükleri, sözleri kapsamaktadır. Tanımlar öğrencilerin anlayabileceği bir anlatımla verilmiş ve anlamlar bütünlük taşıyan örnek tümcelerle desteklenmiştir. Sözcüklerin dil bilgisi yönünden türleri (ad, sıfat, bağlaç, ünlem vb.) belirtilmiş, söylenişleri (okunuşları), vurguları köşeli ayraç içinde gösterilmiştir. Yabancı dillerden Türkçeye girmiş olan sözcüklerin hangi dilden geldikleri de ayrıca belirtilmiştir. Bu kaynak eseri güvenilir bir sözlük olarak sizlere sunuyoruz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963