scorecardresearch.com Yeni Siyaset - Değişimin Doğru Rotası ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yeni Siyaset - Değişimin Doğru Rotası

Yeni Siyaset - Değişimin Doğru Rotası

Yazar : Ali Müfit Gürtuna

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : KİŞİSEL YAYIN

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Siyasetin entelektüel ismi, tecrübeli politikacı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve Turkuaz Hareket Lideri Ali Müfit Gürtuna, “Yeni Siyaset: değişim ve yenilenmenin doğru rotası” kitabıyla Türkiye''nin değişim umuduna yepyeni bir soluk sunuyor.

Turkuaz Kültür Yayınlarının çıkardığı “Yeni Siyaset” kitabına; Türkiye''yi karamsarların ve kararsızların ülkesi olmaktan çıkaracak ve 21. yüzyıla damgasını vurmasını sağlayacak yeni bir bakışaçısı egemen.

Gürtuna''nın kitabı, siyasetin cari açığının büyüdüğü şartlarda yepyeni öneriler, alışılmadık açılım ve fikirlerle Türkiye''ye değişimin doğru rotasını gösteriyor.


Ali Müfit Gürtuna, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı''nı üstlendiği 1999 Nisan''ında Türkiye''de ilk kez “2023 vizyonu”nu dile getirerek İstanbul ve yerel yönetimler için yepyeni bir perspektif ortaya koymuştu. Bu kez yine ileri bir öngörü ve vizyon sergileyerek hazırlanan kitabındaki yaklaşımları tüm Türkiye''nin istifadesine sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963