scorecardresearch.com Vurulduk Ey Halkım - Unutmadık Seni ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Vurulduk Ey Halkım - Unutmadık Seni

Vurulduk Ey Halkım - Unutmadık Seni

Yazar : Uğur Mumcu

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Vakıf amaçlarına uygun her türlü yayını gerçekleştirmek üzere oluşturulan Yayın Bölümü ilk olarak, "Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi" adlı kitap/kaset olarak 1996`da yayımladı. 25 binlik ilk baskısı tükenen setin ikinci baskısı Mart 1996`da, üçüncü baskısı Nisan 1996`da yapıldı. Uğur Mumcu, yazı yaşamı boyunca kitaplaştırdığı araştırmaları dışında, 5 bini aşkın yazı kaleme almıştır. Bunlardan 25 Ağustos 1975 tarihli Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan, güncelliğini ve etkisini hiç yitirmemiş SESLENİŞ başlıklı yazı içinde sık sık yinelenen ve yazının son sözleri olan "VURULDUK EY HALKIM! UNUTMA BİZİ...", bu kitap/CD setinin de adı. Kitap/CD ise 2008 Ocak ayında yayınlandı. Yazı, Cumhuriyet gazetesi çizerlerinden Nuri Kurtcebe tarafından çizgi-anlatıma uyarlandı. Oğlu Özgür Mumcu`nun "baba"sı, Gazeteci Ali Sirmen`in arkadaş, dost ve meslektaşı UĞUR MUMCU ile ilgili duygu, düşünce ve anıları, gazeteci Deniz Som`un kaleminden yer aldı. Uğur Mumcu`nun duygulu, yumuşak yazıları da var kitapta. Onun öldürülmesinden sonra, katillerinin bulunması konusunda siyasal sorumluların yaptıkları açıklamalarla, Mumcu`nun ölümünden önceki yazılarından bu açıklamalara yanıt olabilecekler, gazeteci Işık Kansu tarafından kitaba eklendi. CD’de ise Fikret Kızılok`un SESLENİŞ yazısı için hazırladığı beste bulunuyor. Kızılok, bestenin üzerine Sesleniş yazısını da kendi sesiyle okudu. CD yine Fikret Kızılok`un bestelediği, sözleri kendisine ait "Hep Özgürlük İçin Hep" marşıyla bitiyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963