scorecardresearch.com TÜRKİYE’YE YÖNELİK PSİKOLOJİK OPERASYONLAR ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
TÜRKİYE’YE YÖNELİK PSİKOLOJİK OPERASYONLAR

TÜRKİYE’YE YÖNELİK PSİKOLOJİK OPERASYONLAR

Yazar : Özcan Yeniçeri

Sayfa Sayısı : 360

Yayınevi : FARK YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


VATAN – MİLLET – KİMLİK – MİLLİYETÇİLİK – BAYRAK – ŞEHİT - ATATÜRK GİBİ DEĞERLERİN, PSİKOLOJİK OPERASYONLARIN BAŞLICA HEDEFİ OLMASININ ARDINDA YATAN GERÇEKLER…
Toplumlardaki anlam ortaklığının yoğunluğu milletin inşasını kolaylaştırırken, anlam farklılığının şiddeti de milletin çözülmesini hızlandırmaktadır. Birlikte yaşayanların tarihe, topluma, toprağa ve yaşama yükledikleri anlam farklılıkları; güveni sarsmaya, değer kaybına ve varlığın zedelenmesine neden olurken, yönlendirilen ve kullanılan birçok insanın iyi irdelenmesi halinde, karşılaştığımız gerçek; bu insanların toplumun ortak anlam bilincine sahip olmadıkları göstermektedir.
Bütün bu nedenlerden dolayı; vatan, millet, kimlik, milliyetçilik, bayrak, şehit ve Atatürk gibi değerler psikolojik operasyonların başlıca hedefidir.
Türkiye''ye Yönelik Psikolojik Operasyonlar çift yönlü gerçekleşmektedir. Birincisi toprağa ve mülkiyete yönelik psikolojik operasyonlar, İkincisi ülkenin üzerinde yaşayan kültüre ve halka yönelik psikolojik operasyonlar…
Bir yandan etnisite, kimlik, milliyet, mezhep tartışmaları ile, diğer yandan soykırım, terör ve krizle ülkenin sosyal dokusu çözülmeye çalışılmaktadır.
Türk tarihi "soykırım" suçlamasıyla mahkûm edilmek istenmektedir. Bu amaçla milleti birbirine bağlayan kavramları önemsizleştirme, etkisizleştirme ve değersizleştirme projeleri devreye girmektedir.
Bu çalışma ile, Türkiye''ye yönelik terör, kriz, demokrasi, farklılıklar, insan hakları, ikinci cumhuriyet ve "soykırım" temelinde yürütülen psikolojik operasyonlar ile arka planları üzerindeki ayrıntılara ulaşmak özellikle hedeflenmiştir. Bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde çok yönlü küresel oyunların oynandığı bir ülke konumundadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963