scorecardresearch.com Türkiye'nin Son Yüzyılı ve Sosyal Demokrasi ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye'nin Son Yüzyılı ve Sosyal Demokrasi

Türkiye'nin Son Yüzyılı ve Sosyal Demokrasi

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türkiyeyi seven ve Türkiye ile ilgili uluslararası senaryoları bütün yönleriyle kavramak isteyen herkes bu kitabı okumalıdır. Bu kitapta ister sağ, ister sol, ister muhafazakâr olsun, her gö-rüşteki yurtseverin mutlaka bilmesi gereken konular bulunmaktadır. Bu kitap ülkemizi ilgilendiren sorunlara kesin yanıtlar sunan somut ve iddialı bir çalışmadır.- Sosyal Demokrasinin Türkiye''de olabilirliğini ve Türkiye Programını,- Her yönüyle Kürt Sorununu,- Her yönüyle Büyük Ortadoğu Projesi''ni,- Uçak Sanayimizin ve Demiryollarımızın uğradığı ihanetleri,- Eğitimde Fullbright Antlaşmasını,- Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde Fulda Boşlu¬ğunu,- Irak''ta Bağdat''ı koruyan askerlerin, neden tek kurşun atma-dan kenti ABD''lilere teslim ettiklerini ve Kesnizani Tarikatını,- Türkiye''nin etnik yapısını,- İsrail Devleti''nin gerçek kuruluş öyküsünü,- GAP''in neden hala bitirilmediğini,- Özelleştirme, yabancılara toprak satışı ve mayınlı arazilerle ilgili oynanan oyunları.- Türkiye''nin, Atatürk''ün ölümünden sonra neden bir türlü ayağa kalkamadığını,Bunlar ve daha nice konuları okuyucunun dikkatine sunuyor, Türkiye ile ilgili uluslararası senaryoları, sistematik ve bütün yönle¬riyle kavrayabilmek için bu Kitabın mutlaka okunması gerektiğine inanıyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963