scorecardresearch.com Türkiye’de Anayasalar Ve Siyaset ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türkiye’de Anayasalar Ve Siyaset

Türkiye’de Anayasalar Ve Siyaset

Yazar : Mustafa Erdoğan

Sayfa Sayısı : 259

Yayınevi : LİBERTE YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Modern Türkiye’nin anayasa ve siyaset tarihinin derli toplu ve eleştirel bir anlatımını sunan Türkiye’de Anayasalar ve Siyaset bu baskıda da güncellenmiş olarak karşınıza çıkıyor. Mustafa Erdoğan burada Türkiye’nin son iki yüzyıllık siyaset ve anayasa tarihini resmi görüşten farklı bir yaklaşımla gözden geçiriyor, ama özgürlükçü-demokratik perspektifi öne çıkarırken olgulardan kopmamaya özen gösteriyor.
Özellikle Cumhuriyet dönemi Türkiye siyasetine ilişkin resmi mitler ile olgusal yanıltma ve hatta çarpıtmaları da açığa çıkartmaya çalışan Türkiye’de Anayasalar ve Siyaset okuyucuya ülkemizin kronikleşen “demokratikleşme geçiş” serüveninin açmazlarına ilişkin ipuçları da sunmaktadır.
Bu kitap üniversitelerde Türk anayasa hukuku ve Türk siyasi hayatı okuyan ve okutanlar yanında, bu gibi konularda derli toplu bilgi edinmek isteyen genel okuyucu için de bir el kitabı işlevi görecektir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963