scorecardresearch.com Türk Siyaseti Seti (3 Kitap) ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Siyaseti Seti (3 Kitap)

Türk Siyaseti Seti (3 Kitap)

Yazar : FİKRET BİLA, CÜNEYT ARCAYÜREK, ONUR KUMBARACIOĞLU

Yayınevi : DETAY YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.
KOMUTANLAR CEPHESİ
Türkiye yıllardır kanıyor. PKK terörüne karşı, toprak ve ulus bütünlüğünü, kuruluş temellerini korumak için mücadele ediyor.
PKK'yla çeyrek yüzyılı aşan mücadeleyi ve TSK'yı yöneten komutanlar, bu sürede ne yaptılar? Neler gördüler? Nerelerde yanıldılar? Ne hatalar yaptılar?
TSK, 1984'de durduğu yerde mi duruyor, yoksa, değişti mi ?
Komutanlar cephesinden PKK, Kürtler ve Türkiye'nin geleceği nasıl görülüyor? Kürtler cephesinden PKK, Kürtler ve Türkiye'nin geleceği nasıl görülüyor?
Kürtler için "Kürtler dillerini kullansınlar, kültürlerini yaşasınlar" diyen Genelkurmay Başkanı kim?
"PKK sorununu AB'ye tam üyelik bitirir" diyen Genelkurmay Başkanı hangisi? Hangi ünlü komutan "Kürt sorununu görememişiz, asimilasyon da olmamış" diyor?
33 erin şehit edilmesinin sorumluluğunu hangi komutan, nasıl üstlendi?
Komutanların Cumhurbaşkanı'nın önünde utanmalarına yol açan olay neydi?
Tankların namluları Şırnak'a nasıl çevrildi?
"İngiliz parmağına" hangi Genelkurmay başkanı dikkat çekti?
Türk tankları Kuzey Irak'a nasıl girdi? Dört büyük sınır ötesi harekât nasıl yapıldı?
"ABD ordusuyla çarpışabiliriz" diyen komutan kim?
Komutanlar cephesinde ABD'ye bakış nasıl değişti? Hangi komutanlar ABD'ye kuşkuyla bakıyor?
Bu kitapta PKK ile mücadelenin tüm boyutlarını "Komutanlar Cephesi"nden göreceksiniz.ATATÜRK'TEN SONRA BUGÜNLERE NASIL GELDİK?
Bu kitap, Atatürk’ün ölümünden sonra gelip geçen bütün iktidarların din ve dincilere verdikleri ödünleri, karşı devrim hareketlerini ve bugünlere nasıl geldiğimizi olanca çıplaklığı ve ayrıntılarıyla anlatıyor.İNÖNÜ'LÜ GÜNLER
Cumhuriyet tarihimizin en ‘politikacı gibiolmayan’ politikacısı diyebiliriz ona. Erdal İnönü’nün zekası, sindirilmiş asaleti, hoşgörüsü, demokratlığı ile politikanın keskin virajlı ve tehlikeli yollarındaki serüveni. Yakın tarihimizin bir çok karanlık noktalarını ışık tutan açıklamalar, en yakınındaki insan Onur Kumbaracıbaşı’nın kaleminden.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963