scorecardresearch.com Türk Ordusunun Pkk Operasyonları ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Ordusunun Pkk Operasyonları

Türk Ordusunun Pkk Operasyonları

Yazar : Ümit Özdağ

Sayfa Sayısı : 184

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


TÜRK ORDUSUNUN PKK OPERASYONLARI
1983-2007
Türkiye’nin en sıcak gündemi Terör örgütü PKK ve çok tartışılan Kuzey Irak Operasyonu hakkında bilmek isteğiniz her şeyi anlatan bir başucu kitabı Türkiyenin en önemli sorunu bölücü terör örgütü PKK hakkında tüm gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Binlerce Mehmetçiğin şehit verildiği PKK terör örgütüyle mücadelenin perde arkası…PKK arkasındaki gizli güçler,Barzani,Talabani ve Kuzey Irak…
“Bölücü PKK terör örgütünün stratejisini Düşük Yoğunluklu Savaş konseptine göre anlatan ve bir çırpıda okunabilecek bir kitap. Bir yandan adım adım terör örgütünün faaliyetlerinin arkasındaki politikalar ortaya konurken diğer yandan devletin önlemlerini ve yetersizliklerini açık seçik ortaya çıkaran bir kitap. PKK terörünü anlamak için muhakkak okumalı.”
E. Tümgeneral Alaettin Parmaksız,
Hakkari Dağ Komando Tugayı Komutanı
“Burası Hakkari-Ankara’dan Göründüğü Gibi Değil” kitabının yazarı.
“Prof. Dr. Ümit Özdağ, araştırma ve değerlendirme yeteneğini çok iyi bildiği PKK konusunda ortaya koymuş. Kitap çok önemli bir kaynak.”
E. Tümgeneral Yaşar Karagöz
8. Kolordu Komutan Yardımcısı ve Tunceli İl Güvenlik Komutanı (97/99)
Fevkalede önemli, büyük bir özenle konuya derinlemesine nüfuz ederek hazırlanmış, her Türk aydınını ve bürokratlarının, özellikle siyasetçilerin ve büroklratların okuması gereken bir başvurueseri.”
İsmet Metin,
1982-83 Bingöl, 1991-93 Ağrı Valisi
Geçen 30 yılda Türkiye’ye büyük kayıplar verdiren PKK terör örgütünün oluşumunu, hedef ve stratejilerini, çalışma metotlarını ve bu örgütle mücadele yöntemlerini açıklayan bu dev eser terörle mücadelede bundan sonraki yol haritamızı belirlerken kullanacağımız temel doküman niteliğindedir.
Dr. Tahir Tamer Kumkale, Tarihçi- Yazar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963