scorecardresearch.com Tıkanan Siyaset ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tıkanan Siyaset

Tıkanan Siyaset

Yazar : Tarhan Erdem

Sayfa Sayısı : 373

Yayınevi : SEL YAYINCILIK

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Tarhan Erdem, bu kitapta, 6 Temmuz 1999''dan 13 Eylül 2000 tarihine kadar süren CHP Genel Sekreterliği döneminde yaptığı, siyaset ve parti anlayışıyla ilgili konuşmalarını biraraya getiriyor. Ortanın Solu''nun içi doldurulamadı... İktidar yıllarında söylenecek söz yoktu... Ecevit''in o dönemdeki parlak konuşmaları, klasik bürokratların beceriksizliğine dönüştü... Her yapılan, her konuşulan ideolojik açıklamalarla sığlaştırıldı... Karaoğlan döneminin duygu ve alkışla beslenen heyecanı iktidar yıllarının içi-boş''luğunda yitti... CHP''yi geleneği tahrip edilmiş, düzeni yıpratılmış, siyasal parti olma özelliğini yitirmiş bir durumda devraldık... Bu çöküşte Baykal hizipçiliğinin de rolü büyüktür... Kısacası, 1946-2000 yılları arasında seçimlerde alınan oylarla İşte CHP gerçeği: 1950-%40.9; 1954-%35.3; 1957-%41.1; 1961-%36.7; 1965-%28.7; 1969-%27.4; 1973-%33.3; 1977-%41.4; 1983-%30.5; 1987-%24.7; 1991-%20.7; 1995-%10.7; 1999-%8.7.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963