scorecardresearch.com Tık Sesi / Siyasette Arka Oda Manzaraları ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tık Sesi / Siyasette Arka Oda Manzaraları

Tık Sesi / Siyasette Arka Oda Manzaraları

Yazar : Adnan Öksüz

Sayfa Sayısı : 257

Yayınevi : BEYAZ YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Genç bir teğmen, dönemin Cumhurbaşkanı İsmet Paşa''ya mektup yazarak Bulgaristan''ın ilhak edilmesini istiyor ve başka taktikler de veriyordu. Daha sonra Türkiye''nin siyasi kaderini etkileyen en önemli isimlerden biri oldu. Yeni Bakan olmuştu. Makamına gelmeden önce kurmayları; ''Efendim, gelenektir; görevlileri çağırıp odanızı kontrol ettirelim. Böcek var mı, yok mu?'' Cevabı ilginçti; "Asıl onlar böcek koyarlar, boşverin gitsin..." Soğuk savaşın acımasızca sürdüğü yıllar.. Daha sonra Türkiye''de çok konuşulan bir isim uluslararası bir toplantıda Türkiye''yi temsil eder. Toplantıda Fidel Castro''nun Küba''sına yardım sözkonusudur. Bizim sağ görüşlü bürokrat tek başına ''Küba''ya yardımı'' savunur. Ve mini bir skandal olur. Meclis Grup Başkanı Meclis kürsüsünde konuşurken telefonla arayan bir albay eşi, Başkan''a iletilmesi için bir not yazdırır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963