scorecardresearch.com TARİHİMİZDELİ KARA LEKE ÇEKİÇ GÜÇ ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
TARİHİMİZDELİ KARA LEKE ÇEKİÇ GÜÇ

TARİHİMİZDELİ KARA LEKE ÇEKİÇ GÜÇ

Yazar : Dr. A. Nazmi Çora

Sayfa Sayısı : 229

Yayınevi : TOPLUMSAL DÖNÜŞÜM YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- ABD Kuzey Irak ve Kürtler konusunda neden bu kadar hassas?
- Neden Türkiye''nin Kuzey Irak''a bir harekât yapması konusunda aşırı duyarlı?

- ABD, Afganistan, Somali, Bosna, Lübnan ve Kosova gibi dünyanın en karışık bölgelerinde Türk askerlerinin hep yanında, örneğin Afganistan''da ve Kosova''da komutayı Türk komutanlarına bırakıyor. Buralara da güveniyor da acaba neden Irak''ta Türklere güvenmiyor?

- Kuzey Irak''ta görev yapan irtibat subaylarına çuval geçiren ABD neden yine oradaki askerlerimize peşmergenin silah doğrultmasına göz yumuyor?

- Irak''ın Şii ve Sünni bölgelerinde güvenliği Şiilere ve Sünnilere bırakmayan ABD neden Kuzey Irak''ta güvenliği peşmergelere veriyor.

- ABD neden Kuzey Irak sınırımızda helikopterlerle teröristlere karşı yaptığımız mücadeleyi yakından takip ediyor?

- Bush Barzani''ye neden çok özel bir Başbakan muamelesi yapıyor?
Irak''ın her yeri kan gölüne dönmüşken neden Kuzey Irak''ta hiç sorun çıkmıyor?

- Dost ve Müttefik olarak bildiğimiz Batı ülkeleri ve ABD bilimsel yollarla kabile halktan nasıl bir millet yarattı.

- "Nation Build", "Bir Ulus Yaratma" projesi neydi?
Birleşmiş Milletler ve Sivil Toplum örgütleri Sözde Kürdistan kurmak için nasıl gayret gösterdi?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963