scorecardresearch.com Savaş Zaylatı ( Casualty Of War ) ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Savaş Zaylatı ( Casualty Of War )

Savaş Zaylatı ( Casualty Of War )

Yazar : DAVID DADGE

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : GÜNCEL YAYINCILIK

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • 11 Eylül olaylarının ardından Bush yönetiminin dünya genelinde başlattığı terörizmle savaş, aynı zamada medyaya karşı da başlattığı savaş olarak yansıdı, uluslararası kamuoyuna. Medyanın belirlenmiş politikaların kamuya benimsetilmesinde oynadığı tartışmalı rol ve basın özgürlüğü de bugünlerde -haklı olarak- en fazla konuşulan konular arasında geliyor.
 • Uluslararası Basın Enstitüsü, basın özgürlüğüne yönelik müdahaleleri araştırmaya ve bunlara karşı koymaya çalışan bir kuruluş. Bu kirilişta editör olarak çalışan Dadge, 11 Eylülden sonra Amerikan medyasına yönelik Bush yönetiminin müdahalelerinin vardığı boyutları kapsamlı bir şekilde incelerken, terörizm tartışmalarında odaklanan farklı bakış açılarını da ortaya koyuyor ve serbest bilgi akışının terörizme karşı bir panzehir olabileceğini savunuyor.
 • Dadge, Amerikan Dışişleri Bakanlığının 2001de Amerikanın Sesi Radyosunun Taliban lideriyle yaptığı bir röportajı yayınlamasını engellemeye çalışmasından, yine Dışişleri Bakanlığının El Cezirenin sesini alçaltması için Katar hükümetinden yardım istemesine ve Ulusal Güvenlik danışmanı Codoleeza Riceın medya yöneticileriyle yaptığı bir telekonferansta, El Kaidenin gönderdiği kasetlerdeki "tahrik edici dli" içeren kısımları yayınlarından çıkarmalarını istemesine kadar, aktardığı birçok olay dahilinde bu yorumlarının kanıtını sunuyor.
 • 11 Eylül olaylarının yol açtığı başka bir cephe de, insan haklarına yönelik kısıtlamalardı. Kendisi "özgürlükler şampiyonu" ilan eden Amerika, her şeyini "ihraç" ettiği gibi bu iki tutumunu da dünyaya "ihraç" etme gayretinde. Washingtonun dümen suyunda giden hükümetler de, kendi medyalarına yönelik baskıları, bu empoze çerçevesinde haklı çıkarmaya başladı...
 • Yoksa enformasyon hakkımız, terörizmle savaşın bir zayiatı haline mi geliyor?..
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963