scorecardresearch.com Postmodern Toplumda Kriz Ve Siyaset ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Postmodern Toplumda Kriz Ve Siyaset

Postmodern Toplumda Kriz Ve Siyaset

Yazar : Yaşar Çabuklu

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : KANAT YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Postmodern toplumda 1990 sonrası gelişmeler ötesine ve farklı olana yönelik hoşgörünün giderek sona erdiğini göstermektedir. Yoksulların ve göçmenlerin suçlulaştırılması, ırkçılık ve yabancı düşmanlığının artamsı, güvenlik saplantısının özgürlüğü boğması, varlıklı kesimin güvenliği sağlanmış, korunaklı sitelerde yaşamaya yönelmesi postmodernliğin yükseliş dönemindeki (demokratikliği şaibeli) farklılığa saygı söyleminin gitgide geçersizleştiğini gösteren olgulardan bazılarıdır. Geriye kalan, piyasadaki farka saygıdır."
 • Küreselleşme ve siyaset, serbest zaman, kinizm ve ironi, New Age akımları, uzamın ve bedenin politikası, postmodern belirsizlik...
 • Kinizm ve ironi, hakikati, inancı mutlak bir biçimde olumlayanlar kinizmden hazzetmezler. Kinizm tüm değerleri, tek doğrucu söylemleri alaya alır, aklın hükümranlığını reddeder. Çocu kez ironiyle karıştırılmasına karşın ondan farklıdır. Guerard’ın da belirttiği gibi ironi şeylerin içindeki çelişkilere göndermede bulunur, gerçeğin farklı boyutları olabileceğini göstermeye çalışır. Gerçeğin göreli olduğuna işaret eden ironi den farklı olarak kinizm her türlü gerçek iddiasını reddeder. Ama ironi de dış dünyaya yönelmeyip kendi içinde kapandığında, kendi kendine eğlenmeye başladığında referanslarını kaybetmeye başlar… (kitaptan
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963