scorecardresearch.com Oyunun Adı Kontra-ergenekon ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Oyunun Adı Kontra-ergenekon

Oyunun Adı Kontra-ergenekon

Yazar : Muammer Karabulut

Sayfa Sayısı : 370

Yayınevi : GÖKBÖRÜ YAYINCILIK

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Onlarca “kitap”, binlerce “makale” ve milyonlarca “haberden” sonra nihayet yazma hakkı mağdur edilene geldi…
Ve Ergenekon’u ilk kez bir “tutuklu” yazdı…

O da sabaha karşı gözaltına alınarak tutuklandı…
İstanbul Emniyeti, Bayrampaşa, Kandıra, Silivri… derken 11 ay tutuklu kaldı, 41 duruşmaya katıldı ve tahliyesine karar verildi!

Mahkeme karşısında ki ilk talebi “Tutukluluğumun devamını istiyorum!..” oldu…
Çünkü Lozan Barış Antlaşması’nın yıl dönümünde yaptığı konuşma, Ergenekon terör örgütünün bir eylemi olarak iddianamede yer almıştı!

İşte bu kitap, Lozan süreci ile yoluna devam eden çağdaş laik Cumhuriyet’i, İNSANLIK onuru gören Muammer KARABULUT’un, “Devlet yönetme konusunda yetkisi olan kurum ve kuruluşların, masum vatandaşlarını sabun yaparak ellerini yıkamamaları konusunda ki son” talebidir.

- Ergenekon mu?
Onu da her sayfada, nasıl bir tertip olduğunu ve doğrular karşısında nasıl yalanlaştığını da ilk kez okuyacaksınız…
Ve anlayacaksınız ki Türkiye’ye atılan “Ergenekon” yalanının, Irak’ta bulunamayan “kitle imha silahları” ile hiçbir farkı yok…
Fakat, anlayacaksınız ki amaç aynı!!!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963