scorecardresearch.com Net Kırılma ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Net Kırılma

Net Kırılma

Yazar : Faruk Arslan

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bu kitabı okuduktan sonra 11 Eylül saldırılarına, Afganistan ve Irak’ın ABD tarafından işgaline ve petrol savaşlarına farklı bir gözle bakmaya başlayacaksınız. Ya sunduğumuz delillerle tatmin olacak, veya ‘bunların hepsi komplo teorisi’ deyip size sunulan aldatıcı hayal dünyasına sığınarak yaşamınıza devam edeceksiniz.
  Veya aşağıdaki soruların cevaplarını arayacaksınız...

  İngilizler tarafından İslam’ı bölmek adına ortaya çıkartılan Usame Bin Ladin’in de bağlı bulunduğu Vehhabizm tarikatına karşı, ABD Başkanı Bush’un mensubu olduğu Hıristiyan Evanjelizm tarikatının,yıllar sonra Afganistan ve Irak’ta karşı karşıya getirilerek çatışma haline sokulması bir hesabın sonucu muydu?

  11 Eylül saldırıları ile Evanjelistler, ABD’de bir iç darbe mi
  gerçekleştirmişti?

  Hem Hıristiyan hem de Yahudi kökten dinciler, El Aksa Cami’ni yıkılmasını neden savunuyorlardı?

  Ladin, Eylül 2003 yılında ABD birliklerince yakalanmış mıydı?

  ABD-İsrail-İngiltere, Kuzey Irak’ta bir Kürt devleti kurmak için ne tür bir işbirliği içerisine girdi?

  ABD, Kürtler üzerinde planlanan oluşumda PKK’ya nasıl bir rol biçmişti?

  Evanjelistler, Ortadoğu’da İsrail için yapılmış bir politikanın devamını nasıl sağlıyordu?
  ABD Başkanı Bush’un başlattığı savaşları Tanrı adına yapıyor olması, bir dinler savaşının alt yapısını
  mı oluşturuyordu?

  Evanjelistlerin son hedefi, PKK aracılığıyla Türkiye mi?
  Daha önce Matrix’in 11 Eylül Kurgusu ismi ile yayımlanan bu kitap 11 Eylül’ün, Irak işgalinin ve enerji savaşlarının altındaki bizlerden saklanmak istenen gerçekleri ortaya çıkarmak için ter döken ‘Cesur Yüreklerin’ eseridir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963