scorecardresearch.com Kurt Bakışı ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kurt Bakışı

Kurt Bakışı

Yazar : Emin Pazarcı

Yayınevi : BİLGEOĞUZ YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Alparslan Türkeş''in "ektim onları dediği, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıydı. ODTÜ Operasyonu''nun içinde MİT Komünist Masası vardı.
Bahadır, "hoşt" seslerinin arasında bir kızın bağırmasını duydu: "Ne titriyorsun köpek "Solcular, Selahattin Arpacı yerine, komiserin üzerine şarjörlerini boşalttılar. Muzaffer Özdağ, "Biz milliyetçi sosyalistleriz" dedi Konferansa katılan ülkücüler hiç yadırgamadı. Yazıcıoğlu, hızla içeri girdi, silahını çekip bağırdı: "Yere yatın lan!" Komutanın verdiği emirle askerler tüfeklerine mermi sürmeye başladılar. "İki rekat namaz kıl" dediler, "Linç Osman"ı cezaevinde infaz ettiler. Mamak Askeri Cezaevi''nin duvarları kağıt gibi yırtıldı.
Başkent''in işgal edileceğini düşünen bazı CHP''li bakanlar Ankara''yı terk ettiler C-5''ten 24 saat canhıraş çığlıklar yükseliyordu. Emir alan askerler gençleri coplarken gözyaşı döküyorlardı. Kola dağıtan asker, "afiyet olsun, arkadaşlarınızı astık" dedi Ülkücülerle solcular, ilk defa birlikte ağlıyorlardı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963