scorecardresearch.com KARTAL GÜNLÜĞÜ ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
KARTAL GÜNLÜĞÜ

KARTAL GÜNLÜĞÜ

Yazar : Şaban Arslan

Sayfa Sayısı : 186

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Şaban Arslan ve Orhan Saat, ''ünlülerin cezaevi'' olarak anılmaya başlanan Kartal Cezaevi''nde yaşanan olayları bir ''banka patronunun'' gözünden okuyucuya sunuyor. Banka patronu cezaevinde ve gündemde yaşanan bütün gelişmeleri, hücresindeki dizüstü bilgisayar aracılığıyla tuttuğu günlüğü not düşüyor. Kahramanımızın hayali bir karakter ve cezaevinin geçici ''misafirlerinden'' olması olaylara içeriden bir gözle ve hafif ironiyle bakılmasına neden oluyor. Böylece okuyucu, bir zamanlar kameraların ve önemli ziyaretçilerin eksik olmadığı Kartal Cezaevi''nde yaşanan olayları yer yer tebessüm ederek, coğu zamanda düşünerek yaşama fırsatı buluyor.

''Bir Banka Patronunun Cezaevi Anıları-Kartal Günlüğü'' Cavit Çağlar, Dinç Bilgin, Yahya Murat Demirel, Ali Avni Balkaner, Hayyam Garipoğlu, Mustafa Albayrak, Nail Keçili, Mehmet Ali Ağca gibi önemli isimlerin cezaevi öyküsünü anlatırken, aynı zamanda Türkiye''deki adalet sisteminde de ironik bir bakış açısı sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963