scorecardresearch.com İstihbarat Savaşları / Hitler' Den El Kaide' Ye Amerikan Gizli Tarihi ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
İstihbarat Savaşları / Hitler' Den El Kaide' Ye Amerikan Gizli Tarihi

İstihbarat Savaşları / Hitler' Den El Kaide' Ye Amerikan Gizli Tarihi

Yazar : Thomas Powers

Sayfa Sayısı : 527

Yayınevi : GÜNCEL YAYINCILIK

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Irak''ta kitle imha silahları bulnamadığı gerçeği, dünyanın dikkatini bir kez daha gizli istihbarat konusuyla birlikte gizli istihbaratın nasıl toplandığına, değerlendirildiğine ve uluslararası politikaları belirlemek için nasıl kullanıldığına çevİrdi. CIA, Irak konusunda nasıl bu kadar yanılabildi! CIA'' nın bugününü anlamak için istihbarat işinin nasıl yürüdüğünü bilmemiz gerekir ki istihbarat camiası dışından hiç kimse, istihbarat kültürünü Thomas Powers kadar iyi bilemez. Elinizdeki kitap, CIA'' nın şaibeli başarılarını, korkunç başarısızlıklarını ve belirsizliklerinin hikâyesini anlatıyor. Kitap, İkinci Dünya Savaşı sırasında Stratejik Hizmetler Ofisi'' nden ''Çılgın Bill'' Donovan'' ın keşiflerinden başlıyor. CIA'' nın Rusya'' ya karşı sürdürdüğü Soğuk Savaş ile devam ediyor ve 11 Eylül saldırılarına kadar geliyor. Arada, kafasını Castro'' dan kurtulmaya takan Kennedyler; gerçek, şüpheli ya da hayal ürünü komünist casuslar, köstebekler ve ikili ajanlar; James J. Angleton ve Richard Perle gibi saplantılı kişilikler var.
Irak savaşının sonuçlarını da inceleyen yazar, içinde yaşadığımız terör ve önleyici savaş çağının cevap bulmayı bekleyen acil sorularını ele alıyor.
''Mutlaka okumalısınız... Powers'' ı okurken, cevap aramak yerine sorulması gereken soruları öğreniyorsunuz.'' - The New York Times Book Review ''İnanılması güç, garip bir entrikalar ağı...'' - The New York Observer

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963