scorecardresearch.com Gürcü Devleti'nin Kırmızı Kitap'ı Ermeni İddialarına Yanıt ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gürcü Devleti'nin Kırmızı Kitap'ı Ermeni İddialarına Yanıt

Gürcü Devleti'nin Kırmızı Kitap'ı Ermeni İddialarına Yanıt

Yazar : null

Yayınevi : Kaynak Yayınları

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Karibi tarafından kaleme alınan ve 1920 yılında Tiflis''te basılan Kırmızı Kitap, Ermeni iddialarına Gürcüler tarafından verilen yanıttır. Gürcistan''ın Ermeni Meselesindeki devlet politikasını yansıtan kitap, Çarlık Rusyası''nın askerî arşivlerinden de önemli belgeleri okuyuculara sunmaktadır. Gerçek adı P.P. Goleyşvili olan Karibi, Menşevik Gürcistanı''nın Jordanie hükümeti döneminde Toprak Bakanı''nın yardımcılığını yapmış, dönemi birebir yaşayarak, olayların en yakın tanıklarından biri olmuştur. Karibi''nin kitabındaki saptamalar şu şekilde özetlenebilir: - Osmanlı topraklarında Ermeniler ve Müslüman halk tam bir uyum içerisinde yaşamıştır. - Batılı devletler, meseleyi, Türkiye ile Rusya''nın arasını açmak ve Türkiye''nin içişlerine karışmak için uygun bir ortam yaratmak amacıyla yapay olarak ortaya çıkarmışlardır. - Batı emperyalizmi, Ermeni kitle önderlerine kan dökmelerini öğütlemiş, geniş halk kitlelerini Türkiye''ye karşı kışkırtmıştır. - Ermeni gönüllü birlikleri Müslüman halk üzerinde katliamlara ve yağmaya girişmiştir. - Türkiye''nin aldığı önlemler doğaldır ve meşru müdafaadır. - Taşnaklar, Batı kamuoyunu kazanmak için siyasetlerini her zaman yalan üzerine kurmuşlardır. Gürcülerin Kırmızı Kitap''ı emperyalist yalanları çürütmektedir. (Arka Kapak)

14.0x20.0

Ciltsiz

2. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963