scorecardresearch.com Evanjelizm ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Evanjelizm

Evanjelizm

Yazar : Dr. Ramazan Kurtoğlu

Sayfa Sayısı : 552

Yayınevi : SİNEMİS YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tek cümleyle; vatan, Türklük ve İslâm “Yeni Dünya Düzeni”nin tam on ikisindeki hedeftir.
Şahsımın eğitim, mesleki ve akademik formasyonu, ekonomi, finansman, davranış bilimleri ve “global operation management” olmasına rağmen, yurtdışında karşılaştığım ve uzun uzun tartışma imkânı bulduğum Evanjelist üniversite öğretim üyeleri ve üniversite mensupları benim bu sahada ve dinler tarihi hususunda bilgi sahibi olmamı âdeta teşvik ederken, öte yandan vatanım, milletim ve dinim adına da endişeye sevk etti.
Yaklaşık bir yıllık emeğin sonunda ortaya çıkan bu çalışmayı:
Ben solcuyum, ben sağcıyım, ben Türkçüyüm, ben İslâmcıyım diyen, bir vakit, beş vakit, hiç vakit namaz kılan, dedelerinin kim olduğu ve nereden geldiğine kafayı takmayan, bu vatan benim, ben Türk''üm diyenler için yaptım.
İslam dünyasında iktidarı elinde bulunduran azınlık gruplar sefahat içinde iken halkın kahır ekseriyeti yoksulluk ve çaresizlik içindedir. Dünyada en fakir 35 ülkenin tamamı Müslüman ülkelerdir. İslam dünyası tarihte ilk kez Judeo–Hristiyan Batı karşısında bu derece zayıftır. Gerek binlerce yıllık tarihi, gerek imparatorluk geleneği, gerekse Eşari ve Selefi anlayışın dışındaki, Toynbee''nin ifadesiyle Semerkant–Buhara–İstanbul eksenindeki Maturidi Türk–İslam itikadi zihniyeti, Türkiye''yi 1.5 milyarlık İslam dünyasında Batı için en tehlikeli rakip haline getiriyor. Zira İslam''ı Yahudilik ve Hristiyanlıktan ayıran en önemli fark “akıl”dır. Yani Yahudilik ve Hıristiyanlık sadece “iman” üzerine otururken, İslam “iman ve akıl” üzerine oturur. Diğer bir husus İslam ülkeleri içinde kadına en fazla değer veren millet, Hz. Peygamberin “Cennet anaların ayakları altındadır” hadisine uygun olarak Türk milletidir. 2011 sonunda öğretmenlerimizin % 52''si, öğretim üyelerinin % 19''u, doktorların % 24''ü kadınlarımızdan oluşmaktadır. Yine Toynbee''nin ifadesiyle “Kuzey Müslümanlığı, Batı medeniyeti için hem alternatif hem de tehdittir.” Bu tanıma Türkiye girmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963