scorecardresearch.com Eski Dünyanın Karanlık Yüzü Orta Asya Jeopolitiği ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Eski Dünyanın Karanlık Yüzü Orta Asya Jeopolitiği

Eski Dünyanın Karanlık Yüzü Orta Asya Jeopolitiği

Yazar : Haktan Birsel

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : IQ KÜLTÜR SANAT YAYINCILIK

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Türk Oğuz Beyleri, milleti işitin, üstte gök batmadıkça, alta yer delinmedikçe, Türk milleti, ilini töreni kim bozabilecek. Bilge Kağan Türk milleti Asya''nın garbında ve Avrupa''nın şarkında olmak üzere kara ve deniz sınırlarıyla ayırt edilmiş, dünyaca tanınmış, büyük bir yurtta yaşar. Onun adına Türk Eli derler. Yakın ve uzak zamanlar düşünülürse, Türk''e yurtluk etmemiş kıta yoktur. Bütün dünyada, Asya, Avrupa ve Afrika, Türk atalarına yurt olmuştur. Fakat, bugünkü Türk milleti, varlığının devamı için yurdundan çok memnundur. M. Kemal Atatürk Rusya vatandaşlarının gurur duyabilmesi ve tüm dünyada saygı görebilmesi için, bağımsız, zengin ve güçlü olmak zorundadır. Vladimir Putin Biz bir millet iki devletiz. Ne yazık ki, yanlışlar çok sık yapılıyor. Türk kimliğini bir kenara ayırıp, Azerbaycan Türklerine Azeri, Türkmenistan Türklerine Türkmen, Kırgızistan Türklerine Kırgız, Özbekistan Türklerine Özbek adını veriyor, onlardan ayrı bir millet gibi bahsediyoruz. Halbuki; 1926''ya kadar, Özbekistan''ın, Kazakistan''ın, Türkmenistan''ın ve Kırgızistan''ın resmi adı Türkistan''dı. 1926 dan sonra Türkistan bölündü, Türk boyları birbirinden koparılıp ayrı birer millet olmaya zorlandı. Ruslar bizi önce böldü, sonra da yok etmeye çalıştı. Haydar Aliyev Bu şimdiye kadar hiçbir Amerikalının karşılaşmadığı türden bir savaş olacak. Bu savaş, bir düşman devletler mihverinin yenilgiye ugratmak amacıyla birleşmiş bir büyük ittifakın değil, zaman içerisinde değişip gelişabilecek olan ülkeler koalisyonların savaşı olacak. Çeşitli ülkeler bu savaşta farklı roller oynayacaklar ve farklı şekillerde katkıda bulunacaklar. Donalt H. Rumsfeld ABD Türkistan''dan daha önce hayal bile edemeyeceği bir varlığa ve sürekli çıkarlara sahip olacaktır. Türkistan Cumhuriyetleri Rusya''dan uzaklaştırmak için elimize fırsat geçti. Eric Duskin Her kim ki SSCB''nin çöküşünden dolayı üzülmüyor, onun kalbi yoktur, her kim ki onu eski şekliyle canlandırmak istiyor, onun aklı yoktur.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963