scorecardresearch.com Ermeni Mandacıları - Bütün Yazıları 23 ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ermeni Mandacıları - Bütün Yazıları 23

Ermeni Mandacıları - Bütün Yazıları 23

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ABD Temsilciler Meclisi''nin 24 Nisan gününü "Ermeni Soykırım Günü" ilan etmesi ve alınan kararın gerekçesinde, sözde soykırımın 20''nci yüzyılın ilk soykırımı olduğu ve Hitler''e de yol gözterdiğinin ileri sürülmesi, Amerikalıların bize ne kadar dost olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. ... Peki bu Amerikalılar, Kızılderililerin kafataslarını oyarlarken İttihatçı liderlerden mi esinlenmişlerdi? ... Amerika''nın 20''nci yüzyıl uygarlık tarihi, tıpkı bol yıldızlı Amerikan bayrağı gibi, Ulusal Kurtuluş Savaşı veren mazlum ulusların kanları ile kirlenmiştir. (Cumhuriyet, 13 Eylül 1984, Ermeni Mandacıları...)

Atatürk, Ermeni sorununun "dünya kapitalistlerinin ekonomik çıkarlarına göre çözülmek istendiğini..." 1922 yılında açıkça belirtmişti. ... Batı''nın Ermeni terörüne sağladığı cömert desteğin ardında elbette çok değişik güçler bulunmaktadır. ... Türkiye bu koşullarda bütün dünyanın karşısında yapayalnızdır. ... Türkiye böyle bir yalnızlığa "bağımsız" bir politika nedeniyle sürüklenmiş değildir.
... Tek yönlü bir diplomasinin bir ülkeyi sürükleyipgetireceği nokta budur; hiç şaşırmayalım işte tohum işte toprak. Ne ekildi ne biçilecek (Cumhuriyet, 22 Eylül 1984, Bağımsızlık günü)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963