scorecardresearch.com Ekonomik Çöküşün Ayak Sesleri ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ekonomik Çöküşün Ayak Sesleri

Ekonomik Çöküşün Ayak Sesleri

Yazar : Stephen Leeb

Sayfa Sayısı : 265

Yayınevi : SALYANGOZ YAYINLARI

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Orta vadede bir varil petrol 200 DOLAR olacak. Kaos ortamı Amerikan ekonomisiyle birlikte bütün batı uygarlığını çökertecek. Hitler’i yaratan hiper-enflasyon kapıda..

Peki ne yapmalı?

Şimdiye dek bütün öngörüleri doğru çıkan ünlü yatırım analisti Dr. Stephen Leeb, bu sefer de Amerikan ekonomisinin çöküşünü haber veriyor. Mortgage krizini, patlayan yeni ekonomi balonunu, yaklaşan enerji darboğazını anlamak ve buna karşı hem sanayi uygarlığı hem de bireysel yatırımcılar olarak mevzilenmek için kapsamlı ve cüretkâr bir rehber sunuyor.

Leeb’e göre Amerikan ekonomisi tarihinin en büyük krizini yaşamak üzere. Çin ve Hindistan’ın büyüyen ekonomileri petrole olan talebi inanılmaz ölçüde arttırıyor, ancak petrol üretimi ve rezervleri bu talebi karşılayacak durumda değil. Enerji piyasasında aktörler değişiyor.

Amerika 70’lerdekinden çok daha büyük bir enerji darboğazı yaşayacak. Bu darboğaz, hiper-enflasyon ve ciddi bir krizle sonuçlanarak tüm dünya ekonomilerini etkileyecek. Pax Americana’nın sonu, her biri, bir enerji kriziyle yeryüzünden silinip giden diğer büyük medeniyetlerin makus talihine çok benziyor. "Amerika’daki ekonomik kriz yaşantımızı nasıl etkileyecek" sorunusun yanıtını da pragmatik Amerikan düşüncesiyle soruyla, bu sorunun zengin çeşitlemeleriyle sunuyor: "Petrolün varili 200$’a fırladığında zengin olmanın yolları nedir?"

Yaklaşan enerji krizinin borsada birbirilerine bakarak hareket eden yatırımcıların Batı uygarlığını nasıl yok edeceğini anlatıyor. Ekonomik Çöküşün Ayak Sesleri hem çöküşe karşı alternatif politikalar öneriyor, hem de kriz ortamında bireysel yatırımcılar için bir yatırım rehberi oluşturuyor. Amerika’nın krizini ve bize olası etkilerini bilmek isteyenlere..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963