scorecardresearch.com Derin Devlet - Devletin Gizli İradeleri ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Derin Devlet - Devletin  Gizli İradeleri

Derin Devlet - Devletin Gizli İradeleri

Yazar : Atilla Akar

Sayfa Sayısı : 205

Yayınevi : SİYAH BEYAZ YAYINCILIK

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Daha ziyade komplo teorileri ve derin konular üzerine yoğunlaşan kitaplarıyla tanıdığımız Atilla Akar, bu kez ilk olarak okurlarının karşısına farklı bir biçim ve üslüpla çıkıyor. Akar, röportaj formatında dile getirdiği görüşlerini Derin Devlet, Devletin Gizli İradeleri başlığı altında toplarken ilgili konularda birçok noktaya da temas ediyor. Atilla Akar, kitapta derin devlet kavramının tarihi, bugünü, demokrasinin "avam"ın yönetimi mi olduğu, türklerde derin devlet geleneği ve yapıları, yabancı ülke pratikleri ve istihbarat servisleri, derin dünya devleti, 11 Eylül''ün niteliği, "Küresel terör", aydınlar, suikastlar ve fail-i meçhuller, darbeler ve derin devlet ilişkisi, 28 Şubat, 27 Nisan e-muhtırası, susurluk danıştay baskını, Isparta''da düşen uçak, Hrant Dink cinayeti ve Ergenekon Operasyonu, AKP''ye kapatma davası ve derin yapıların geleceği gibi başlıklarda yoğunlaşıyor. Günümüzde yeni boyutlar kazanmaya başlayan "derin devlet" tartışmalarına kendi cephesinden "samimi ve yönlendirmesiz" yanıtlar arayan Akar, bize bu kavramı yeniden sorgulamamıza yardımcı olacak anahtar bilgiler sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963