scorecardresearch.com Cenova Günlüğü - Küresel Direniş: Antikapitalizm Ve Savaş ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cenova Günlüğü - Küresel Direniş: Antikapitalizm Ve Savaş

Cenova Günlüğü - Küresel Direniş: Antikapitalizm Ve Savaş

Yazar : Türkan Uzun

Sayfa Sayısı : 237

Yayınevi : STÜDYO İMGE YAYINCILIK

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hava döndü. Yeni Dünya Düzeni''nin hiç de yeni olmayan, ama giderek derinleşen yoksulluk ve savaşlarına karşı küresel bir direniş rüzgarı esiyor. Dünya Millenium''a bilgisayar problemleri ile adım atmayı beklerken Seattle''da bir araya gelen çelik işçileri ve kaplumbağasever gençler, bilgisayarlar dışında da ters giden bir şeylerin olduğuna işaret etti. Seattle ile başlayan ve tarihteki en iyi örgütlenme olduğu iddia edilen antikapitalist Küresel Direniş hareketinin rüzgarı Cenova''yı da kapsayarak tüm İtalya''ya sardı.
Kârı özelleştiren, zararı toplumsallaştıran, adaletsizliği küreselleştiren kapitalist düzenin temsilcilerinin Cenova''daki G8 Zirvesi''ne karşı yapılan gösterilere Türkiye''den katılan antikapitalistlerin yaşadıklarını bu kitapta bulacak; Cenova sokaklarını, gösterilerini, çatışmalarını, gerginliğini, coşkusunu ve kapitalist demokrasinin sığlığını hemen oracıkta onların yanında yaşayacaksınız.
Çeşitliliğin birliği içindeki yerinizi almaya hazırlanın. Daha iyi bir dünya mümkün!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963