scorecardresearch.com Bir Millet Uyanıyor 5 - Küresel Haçlı Seferi ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Millet Uyanıyor 5 - Küresel Haçlı Seferi

Bir Millet Uyanıyor 5 - Küresel Haçlı Seferi

Yazar : Arslan Bulut

Sayfa Sayısı : 236

Yayınevi : BİLGİ YAYINEVİ

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "ABD ve Avrupa, topyekun bir ekonomik durgunluk içindedir. Böyle dönemlerde dünya savaşları çıkarılır. ABD ve İngiltere içindeki güçler ki Brzezinski bunlara dahildir Asya''daki ''Şanghay İşbirliği Örgütü'' gibi oluşumları engellemek için dünya savaşı çıkarmak istiyor. Bu savaşın adını da, ''Batı ile İslamın savaşı'' olarak koyacaklar. Bu savaşı engellemeliyiz." O halde hangi kesimden olursak olalım, ''teslim olmamak'' için, biraraya gelmek, ortak bir direnişe yönelmek, millet olarak uyanmak zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti''ni korumak ve savunmak kararlılığında olan herkes için Attila İlhan''ın yönetiminde hazırlanan "Bir Millet Uyanıyor" dizisinin beşinci kitabını hukukçu-gazeteci-yazar Arslan Bulut kaleme aldı. Bu eserde, dünya kamuoyuna önce Büyük Ortadoğu Projesi diye sunulan, sonradan Genişletilmiş Ortadoğu Projesi denilen ve Kuzey Afrika''nın da dahil edilmesiyle adı Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi olarak bir kez daha değişen projenin hangi fikir ve stratejilerden kaynaklandığı, Türkiye''de ve bölge ülkelerinde bu projenin hayata geçirilebilmesi için uzun yıllar içinde hangi siyasi, askeri, kültürel ve ekonomik operasyonların yapıldığı, özel araştırma ve incelemelere dayanılarak ortaya konmuştur.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963