scorecardresearch.com Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri

Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri

Yazar : Ceyhun Bozkurt

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : KRİPTO BAS. YAYIN

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ABD emperyalizminin ünlü teorisyenlerinden Zbigniew Brzezinski, Avrasya coğrafyasını, “Büyük Satranç Tahtası”nın merkezine oturturken, Türkiye Avrasya’nın en stratejik noktalarından birisinde yer alması nedeniyle büyük kapışmaların odağında bulunuyor. Büyük Ortadoğu Projesi’nin ABD merkezli haritasında “Özgür Kürdistan” olarak adlandırılan yerin Türkiye de dahil olmak üzere 4 devleti parçalaması öngörülüyor. Bu sözde devletin kurulması için yerli işbirlikçilerin büyük çabaları olduğu göze çarpıyor.

Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ilk defa bu kadar büyük bir ihanet çemberi ile sarılmışken, günümüzün Lawrance’larını göz ardı etmemek gerekir. Özellikle diplomat adı altında istihbarat faaliyeti yürüten, bazı iç sorunlarımızı kaşıyan Amerikalılar, adeta bir Kürt devletinin temellerini atmak için ellerinden geleni yapıyor izlenimi vermektedirler. Batman, Mersin, Malatya gibi illerimizde Amerikalı diplomatların direk müdahil olduğu operasyonları öğrenince eminiz ki ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Ayrıca PKK’nın terör eylemlerine destek verenlerden, terörist başını koruyanlara, baro başkanı seçenlerden, sivil toplum örgütlerine müdahale edenlerine kadar birçok Amerikalının dikkat çekici eylemleri nasıl müdahil olduklarını, hatta bazılarının adlarının suikast olarak yorumlanan olaylara nasıl bulaştığını göreceksiniz. İsimleri bazen Elizabeth Shelton, bazen Eric Green, bazen Nicholas Kass, bazen de David Adolph Korn olabiliyor. Ancak misyonları hiç değişmiyor.

Kitabımızda bu faaliyetlerden bazılarına değinmeye çalıştık. Umarız ki, bu kitap ülkemize zarar veren bu faaliyetlerin içinde yer alan, bilinçli veya bilinçsiz kişilerin bir an evvel bu süreci durdurmalarında etkili olur. Atalarımızın, kanlarıyla vatan yaptığı bu topraklar üzerinde oynanan korkunç oyunu öğrenmeniz açısından ilgi göstereceğiniz ümidiyle…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963