scorecardresearch.com 28 Şubat A İlk Adım ve Tüm Türk ve Dünya Siyaseti Kitapları Radikal Kitap'ta!
28 Şubat A İlk Adım

28 Şubat A İlk Adım

Yazar : Cüneyt Arcayürek

Sayfa Sayısı : 606

Yayınevi : BİLGİ YAYINEVİ

Tür : Türk ve Dünya Siyaseti

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Dizinin bu kitabı demokrasimize damgasını vuran bir dönemin ilginç,bilinmeyen yönlerini,gelişmeleri yansıtıyor.28 Şubat a İlk Adım kitabı,hızla gelişen,devletin tepe noktalarında birbiri ardına oluşan önemli olayları içeriyor.Bir Cumhurbaşkanının,Çiller i "memlekete bela ettiğinden"yakınan sözleri,Çankaya ile hükümet arasındaki güncel gerginlikler,uluslararası olaylara damgasını vuran gelişmelerdeki ikilemler,bir azınlık hükümeti serüveni...Daha sonra laik demokratik rejimle ilgili kaygıların yoğunlaşması... 28 Şubat a İlk Adım adı,kitabın adeta önsözü. Kitapta demokrasi tarihinde önemli yeri olan 28 Şubat olayına yönelik ilk adımlar içyüzleriyle açıklanıyor. 28 Şubat a İlk Adım da;Refah Partisi nin önlenemez yükselişi,Çankaya nın,1995 erken seçiminden sonra hükümeti RP nin kurmsını engelleme çabaları ve TSK nın RP hükümet olmadan önce RP ye ve olası hükimetine bakış açısı,Atatürk devrimleri ve laik Cumhuriyetle ilgili yoğun kaygılar,devleti yönetenlerin söylemleri,olaylar,gerçek yanlarıyla yansıtılıyor. Rejimsel kaygıların giderek boyutlandığı sıralarda patlayan Kardak krizi,krizden günün Başbakanının yararlanma çabaları,elinizdeki kitapta özel yanlarıyla derinlemesine anlatılıyor. Cumhurbaşkanı Demirel in TSK yı yatıştırıcı söylemlerine karşın...RP hükümeti kuruluyor ve öykü tadında anlatımla REFAHYOL hükümetiyle 28Şubat ilk adımın nasıl atıldığı ince ayrıntılarıyla okuyucuya sunuluyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963