scorecardresearch.com Türk Ve Dünya Tarihinde İlkler, Enler, Öncüler ve Tüm Türk Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Ve Dünya Tarihinde İlkler, Enler, Öncüler

Türk Ve Dünya Tarihinde İlkler, Enler, Öncüler

Tür : Türk Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sinema ve diğer konularda kaynaklara inilerek çok güzel bir araştırma yapılmış ve ortaya yetkin bir eser çıkmış. MUSA ÇELİK''i bu araştırmasından dolayı kutluyorum.
Agâh ÖZGÜÇ
Gazeteci, Sinema Yazan
Günü gelir o "ilk"in bir Öncesi de meydana çıkabilir. Zaten tarih süreci bunu gerektiriyor. Bir ilkin son olmadığını biliyoruz. Bu yüzden her adım atarken geleceğe temel bir kaynak bırakmak ve sonrakilere doğru açık ve tarafsız aynı zamanda sorumluluk taşıyan bir temel oluşturmak görevi ortaya çıkıyor.
Bu çalışmanın en azından böyle bir sorumluluk duygusu taşıdığını düşünüyorum. Dilerim ki güçlü bir temel olarak kalır ve Türkiye''ye bu anlamda bir eser kazandıran Musa Çelik''i bu çalışmasından ötürü kutluyorum.
Ergun Hiçyılmaz
Araştırmacı Yazar-Kültür Üniverersitesi Öğretim Görevlisi
Zaman zaman hepimizin kafasına takılır, "Falancayı İLK nerede görmüştüm?... Filan şehre İLK hangi yıl gitmiştim?,.. Yaptığım EN uzun uçak yolculuğu hangisiydi?..." Daha nice sorulan ekleyebilirsiniz bunlara... İnsanı arasıra uğraştırır bu "İLK"Ier... Ve de bu "EN"ler? Hatta kişisel İLK''lerin ve EN''lerin ötesinde, herkesi ilgilendiren olaylar ya da insanlar için de geçerlidir bu merak... Bizîm sevgili MUSA ÇELİK bu merakı iş edinmiş, hem de öylesine iş edinmiş ki,.. Bu işin "kitabını yazmış" işte! MUSA ÇELİK gerçekten "zorun zorunu başarmış"
Halit KIVANÇ
Gazeteci, Yazar, Spor Spikeri
Spor ve diğer konularda yaptığı araştırmalarından sonra, ortaya çıkan bu kaynak eserden ötürü MUSA ÇELİK''i kutlarım.
Can TANRIYAR
Gazeteci, TV Yapımcısı
Musa Çelik tarafından hazırlanmış olan Türk ve Dünya Tarihinde İlkler, Enler ve Öncüler adlı kitap titiz ve uzun bir çalışmanın ürünü olup önemli bir boşluğu doldurmaktadır.
Gerektiğinde çok küçük bazı bilgilere ulaşmanın çok zaman alabildiği göz önüne alındığında, kısa sürede bu tür bilgilere ulaşılmasını sağlayacak bir kitabın değeri daha iyi anlaşılmaktadır.
Prof. Dr. Emre Dölen
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963