scorecardresearch.com Tanrı'nın Kırbacı Attila ve Tüm Türk Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanrı'nın Kırbacı Attila

Tanrı'nın Kırbacı Attila

Yazar : John Man

Sayfa Sayısı : 291

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Türk Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Hun İmparatoru Attila''nın dünyası ve onun dehası iyi bilinmemektedir. John Man bu şaşırtıcı tarihsel anlatımıyla gerçek Attila''yı gözler önüne sermektedir.
 • Attila, beşinci yüzyılın başlarında yirmi yıl boyunca Roma İmparatorluğu''nun yazgısını ve Avrupa''nın geleceğini ellerinde tutmuştur. İkiye bölünmüş imparatorluk Roma ve İstanbul''u başkent olarak kabul etmiştir ve çöküşün eşiğindedir. Doğudan gelen kabileler tarafından tehdit edilmektedir. Tehdit eden kuvvetlerin en büyüğünü yaratmış olan Attila''dır. Onun imparatorluğu Ren Nehri''nden Karadeniz''e, Baltık Denizi''nden Balkanlar''a kadar uluşarak Roma''ya kafa tutmuştur. Roma İmparatorluğu''na karşı çok sayıda saldırılarda ve üç büyük seferde bulunmuştur. Attila''nın gücü şaşırtıcı karakterlerinden gelmektedir. O kaprisli ve acımasızdır fakat aynı zamanda milyonların sadakatini kazanacak kadar zekidir. Hunlar onu bir yarı-tanrı olarak görmüşlerdir. Gotlar ve başka kabileler ona hayran olmuşlardır, eğitimli Batılılar ona hizmet etmekten gurur duymuşlardır. Attila aynı zamanda kurnaz bir politikacıdır. Macaristan topraklarındayken Latince ve Yunanca olarak imparatorluğa şantaj ve tehdit mektupları göndermiştir. Tıpkı diğer imparatorlar gibi, yabancı finansal desteklere güvenmiştir. Düşmanlarının zayıflıkları üzerine nasıl oyun oynayacağını iyi bilmektedir. Attila, sahip olduğu nitelik karışımı ile neredeyse Avrupa''nın geleceğini belirlemiştir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963