scorecardresearch.com Selçuklu’dan Osmanlı’ya Bu Toprağın Öyküsü 1000 Yıl ve Tüm Türk Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Selçuklu’dan Osmanlı’ya Bu Toprağın Öyküsü 1000 Yıl

Selçuklu’dan Osmanlı’ya Bu Toprağın Öyküsü 1000 Yıl

Yazar : Op. Dr. Tuğrul Kihtir

Sayfa Sayısı : 452

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Türk Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Selçuklu’dan Osmanlı’ya Bu Toprağın Öyküsü 1000 Yıl; Anadolu’nun Selçuklu ile başlayan, Osmanlı ile devam eden ve XI. yüzyıldan günümüze dek ele alan eşsiz bir tarih öyküsü.

Op. Dr. Tuğrul Kihtir’in farklı diliyle dikkat çeken kitapta; Edirne’den Malazgirt’e, Manisa’dan Erzurum’a kadar Türkiye’nin yazar tarafından bizzat ziyaret edilen yüzlerce cami, sebil, külliye, türbe ve kabrin ve onları meydana getiren Türkler’in Anadolu’ya gelmeden önce ve geldikten sonraki tarihleri anlatılıyor. Türkler’in bu uygarlık hikayesi, kitapta sadece klasik tarih yaklaşımıyla askeri ve siyasi yönüyle değil, kültürel, sanatsal ve insani boyutlarıyla da ele alınıyor. İncelenen Türk devletlerinin soylarını devam ettirme mücadelelerinin kaynaklara dayalı olarak belgelendirilmesi ise bu inanılmaz hikayeyi bilimsel kılmakta.

Yaklaşık 2 yıllık titiz bir çalışmanın ürünü olan 452 sayfalık Selçuklu’dan Osmanlı’ya Bu Toprağın Öyküsü 1000 Yıl’da anlatılan kişiler, eserler ve şehirlerin hikayeleri, renkli görseller eşliğinde okurun gözünde adeta yeniden canlanıyor. Türkler’in kökenlerine ve bin yıllık geçmişlerine asri bir bakış açısıyla şahit olmak isteyen herkes için kaçırılmayacak bir eser.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963