scorecardresearch.com Ottoman Archives - Yıldız Collection - The Armenian Question (3 Cilt) (Türkçe - İngilizce) ve Tüm Türk Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ottoman Archives - Yıldız Collection - The  Armenian Question (3 Cilt) (Türkçe - İngilizce)

Ottoman Archives - Yıldız Collection - The Armenian Question (3 Cilt) (Türkçe - İngilizce)

Sayfa Sayısı : 1989

Yayınevi : TARİHİ ARAŞTIRMALAR VE DÖKÜMANTASYON MERKEZLERİ KURMA VE GELİŞTİRME VAKFI

Tür : Türk Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İçinde yaşadığımız ve gücünü yeni yeni keşfetmeye çalıştığımız enformasyon çağında tarihi varlık alanında yer almış olayların insanları ve toplumları birbirlerine düşman edecek şekilde gerçek dışı yorumlarla tanıtmanın ve yaymanın uzun süre devam edemeyeceği anlaşılmıştır. Enformasyon devrimi insanlığa gerçeği bütün açıklığı ile bulma ve yayma imkânlarını hazırlamaktadır. Bu sebeple, artık tarihi olaylar husumetlere, dehşet ve cinayetlere değil, tam aksine insanları ve toplumları sevgiye, barışa, refaha ve huzura yönlendirecek kaynaklar ve deneyimler olarak kabul edilmeli, yorumlanmalı ve yayılmalıdır.

Vakfın amacı; asılları devlet arşivlerinde bulunan bu belgeleri yayınlamak suretiyle, belirtilen tarihi süreç içerisinde meydana gelen olaylar ve hareketler hakkında, zamanımıza kadar çeşitli yaklaşımlar ve farklı beklentilerle yapılan gerçek dışı saptırmaların ve spekülasyonların sona ermesine yardımcı olmak, ilgili kamuoylarını aydınlatmaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963