scorecardresearch.com Haçlılar Çanakkale'de ve Tüm Türk Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Haçlılar Çanakkale'de

Haçlılar Çanakkale'de

Yazar : H. Fuat Beşik

Sayfa Sayısı : 448

Yayınevi : MY KİTAP

Tür : Türk Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kudüs’ün 637 yılında İslam orduları tarafından feth edilmesiyle başlayan ve günümüze kadar devam eden Haçlı zihniyeti tarihsel süreç içerisinde çıkarları doğrultusunda geliştirdikleri ideolojik akımlar nedeniyle tüm insanları olumsuz yönde etkilemiştir. Kurdukları; Tapınak Şövalyeleri, İlluminati, Gül Haç Kardeşliği, Kuru Kafalar ve Kemikler Örgütü, Dünya Bankası, IMF, B’nai B’riht, CFR ve Mason Locaları gizli örgütlerle kaos ortamı oluşturup, sonra da eşitlik, hürriyet, demokrasi, barış ve insan hak ve özgürlükleri gibi kavramları kendilerine siper edinerek milyonlarca masum insanın ölümüne sebep oluşturmuşlardı.

Haçlı seferleri sonunda gelişen bu zihniyetin temel amacı Tevrat ve İncil’i birleştirilerek, tek din haline getirip kendileri için kutsal topraklar olarak kabul edilen Kudüs ve çevresini ele geçirmektir. Bu gaye için çıkardıkları I. Dünya savaşı sırasında Türk ordusu Çanakkale geçilmez diyerek tarihe altın harflerle ismini yazdırdı. Fakat günümüze kadar devam eden Haçlı zihniyeti bugün özellikle Türk İslam coğrafyasında etkinliğini sürdürmektedir. 

Bu eserde Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde Haçlı zihniyetine karşı nasıl mücadele edileceği sohbet havasında anlatılmaktadır. 

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963