scorecardresearch.com Bilinmeyen Tarih Ve Türkler ( 2 Cilt ) ve Tüm Türk Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilinmeyen Tarih Ve Türkler ( 2 Cilt )

Bilinmeyen Tarih Ve Türkler ( 2 Cilt )

Yazar : Ferit Erden Boray

Sayfa Sayısı : 1165

Yayınevi : KUM SAATİ YAYINLARI

Tür : Türk Tarihi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Cilt 1
 • T.C. Tarih Kurumu’nun 4.09.1932 açılış konuşmasında Gazi Mustafa Kemal’in Millet ve Türkler için sözleri: “…Tarihte hiçbir Millet, Milletimizden daha çok yabancı ulusların insanlarına saygı göstermemiştir. Türk Milleti Asya’nın batısında ve Avrupa’nın doğusunda olmak üzere kara ve deniz sınırlarıyla ayırt edilmiş, dünyaca tanına büyük bir yuta yaşar. Yakın ve uzak zamanlar düşünülürse yurtluk etmemiş bir kıta parçası yoktur. Millet Teorinsin Milliyet ülküsünden çözüp dağıtmaya çalışan teorilerin Dünya üzerinde kabiliyeti şimdiye kadar bulunmuş değildir. Çünkü tarih buna engel olmuştur. Biliniz ki benliğini bulamayan Milletler başka Milletlerin esiridirler.”
 • Cilt 2
 • Emperyal kavramların silahsız ve yumuşak stratejisi olan “Kültür Emperyalizmi”nin ilk aşamaları hedefteki milletin tarihini flulaştırmasıyla başlar. Zaman içinde asimilasyonu kolay hale getirir. Tarih zaman içinde yeralan süreçleri inceler, ama bu zamanın ne olduğunu gerçekte pek kimsede bilmez. İnsanlık tarihinde toplumsal olaylar düşünce katmanlarında oluşturulmuş fikirler ışığında bireylere katre sindirilmiş yılları yaşatmıştı. Onları adı geçen yıllardaki duygu ve düşünceler kavramıyla incelemeden ve Türkler’den neyin götürülüp, neyin getirildiğini öğrenemez isek ne kendimizi, ve ne de Dünya toplumlarını anlayabilmek mümkün değildir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963