scorecardresearch.com Başka Bir Tarih Başka Bir Türkiye ve Tüm Türk Tarihi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Başka Bir Tarih Başka Bir Türkiye

Başka Bir Tarih Başka Bir Türkiye

Yazar : Seyfi Öngider

Sayfa Sayısı : 233

Yayınevi : AYKIRI YAYINLARI

Tür : Türk Tarihi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kendi türünde bir ilk olan bu kitapla ilgili olarak daha çıkmadan önce yazılanlarda bazıları:
''''Öngider, en yakın bir zamanda Türk tarihindeki bazı olayların da tersine ele alan yeni bir kitabın yayımlanacağını söylüyor. Örneğin... ''Gedik Ahmet Paşa Vatikan''ı alıp, Katolik Kilisesi''ni Osmanlı''ya bağlasaydı, ne olurdu?... ''Babıali baskınında Enver Paşa ölseydi, ne olurdu?'' gibi gayet provokatif yazılar insanın merakını çekiyor. Bu arada ''Mustafa Kemal, Harbiye Nazırı olsaydı, ne olurdu?'' da çok ilginç... Bu ikinci kitabı da dört gözle beklediğimi ilave etmek isterim.''''
(Cüneyt KORYÜREK, Radikal, 16 Ağustos 2000)
''''...Bu ilgi çekici pencereden bir de Türk tarihine bakmayı denemek gerekli sanırım. Böylesi bir
çalışmayla ortaya çıkacak bir kitap tarihçiler kadar güncel olaylarla bağlantılı olarak da hayli tartışmaya konu olurdu...''''
Ohan KOLOĞLU, Radikal 2, 20 Ağustos 2000)
''''... Asıl haberi ise yazının sonuna sakladık. Aynı kitabın Türkiye ve Türk tarihi yayımlanacak önümüzdeki günlerde ve asıl kıyamet de o zaman kopacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963