scorecardresearch.com Turizm Sektöründe İstadamın Niteliğini Etkileyen Faktörler Ve Türkiye’de Beş Yıldızlı Otellerin Anal ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Turizm Sektöründe İstadamın Niteliğini Etkileyen Faktörler Ve Türkiye’de Beş Yıldızlı Otellerin Anal

Turizm Sektöründe İstadamın Niteliğini Etkileyen Faktörler Ve Türkiye’de Beş Yıldızlı Otellerin Anal

Yazar : Cem Kılıç

Sayfa Sayısı : 205

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Turizm sektörü gelişen dinamik bir sektör olarak, ülke ekonomisine Önemli katkılar yapmaktadır. Turizm gelirleri milli gelir içinde Önemli bir payı oluşturmakta ve bu pay giderek büyümektedir, aynı zamanda, turizm sektörü, istihdam açısından da ö-nemli bir yere sahiptir. Genel olarak, istihdamı niceliksel olarak etkilemekte, yeni istihdam olanakları yaratarak toplam istihdamın artışına ciddi katkılar sağlamaktadır.

Ancak, her şeyden önce, turizmin gelişmesi için sektörün ihtiyaçlarını ortaya koymak gerekmektedir. Bu ihtiyaçlar içerisinde kanaatimizce en önemli olanı ve bu sebeple araştırma konusu olarak belirlediğimiz unsur "sektörün nitelikli eleman ihtiyacı"dır.

Turizm sektörü, hizmetin niteliğine göre gelişen bir sektör olduğu için, sadece hizmetin fiziki unsurlarına (bina, donatım v.b.) değil, daha çok beşeri unsuruna yani doğrudan hizmette bulunan çalışanların niteliğine bağlıdır. Bu sebeple, bir ülkede turizm sektörünü geliştirmek için öncelikli olarak yapılması gereken beşeri sermaye yatırımlarıdır. Nitekim beş yıldızlı bir otele yatırım yapan kişi veya kuruluşların, bina ve çevre düzenlemesine uygun hizmet götürecek nitelikli eleman çalıştırmaları gerekir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963