scorecardresearch.com Lezzetli İstanbul ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Lezzetli İstanbul

Lezzetli İstanbul

Tür : Turizm - Gezi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İstanbul hem Türkiye’nin hem de dünyanın bir çok yöresinin mutfaklarının birçok lokantada sunulduğu bir metropol.
Lezzetli İstanbul Türk Mutfağı, Meyhaneler, Etnik Mutfaklar, Balık Lokantaları, Kebapçılar… diye giden 13 dalda yüzün üzerindeki iyi lokantayı ayrıntıları ile sunuyor. Lezzetten temizliğe, servisten tuvalete notlar veriyor.
Lokantaların manzarasından fiyat bilgilerine, favori yemeğinin tarifinden aşçıbaşına uzanan ayrıntılı bilgiler fotoğraflarla destekleniyor. Mehmet Yaşin, TV programı ve kitap olarak yayınlanan Lezzet Durakları’ndan sonra bu kez İstanbul’un lezzet duraklarını keşfe çıkarıyor okurları.

Büyük Jüri seçti

Bu kapsamlı ve ayrıntılı çalışma gezi yazarı ve gurme Mehmet YAŞİN imzasını taşıyor. Kitaba girecek lokantaların seçimi ise Ahmet Örs, Ali Esat Göksel, Ali Sirmen, Hülya Ekşigil, Nihat Karaköse, Osman Serim, Sevim Gökyıldız, Teoman Hünal gibi tanınmış yeme-içme uzmanları tarafından yapıldı.

Gazeteci-yazar Aynur Gürsoy jüri tarafından belirlenen mekanları tek tek gezdi. Güncel bilgiler ve fotoğraflarla listenin sağlamasını yaptı.

Projenin yürütümü de deneyimli editör Gündüz Mutluay’ın sorumluluğundaydı.

Ortaya çıkan Lezzetli İstanbul kitabı böyle bir ekip çalışmasının ürünü oldu.

Bu gün nereye gitsek, acaba orada yer bulunur mu, canım uskumru dolması çekti ama, kebap kokmayan kebapçı var mıdır, bizim buralarda iyi bir balık lokantası var mı?...
Bu ve benzeri sayısız sorunun cevabını veriyor Lezzetli İstanbul.
Lezzet avcıları biraz zorlanacak; aralıksız her hafta birine gitse kitaptaki mekanların hepsini gezmek için iki yıla ihtiyacı olacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963