scorecardresearch.com Küçük Oteller Kitabı 2011 ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küçük Oteller Kitabı 2011

Küçük Oteller Kitabı 2011

Yazar : Müjde Tönbekici

Sayfa Sayısı : 360

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Beş yıldızlı tatilden hoşlanmayan sıradışı tatilcilerin vazgeçilmez rehberi olan Küçük Oteller Kitabı’nın 2011 baskısında da, Türkiye’nin dört bir yanından en göze çarpan özgün oteller yer alıyor. Müjde ve Mutlu Tönbekici’nin hazırladığı kitapta, 360 sayfada 300’e yakın küçük otel mercek altına alıyor. Resmi sınıflandırmaların dışında kendi sıfatlarını oluşturan bu otellerin en önemli ortak noktası küçük olmaları. Kitapta yer alan küçük oteller, hizmetleri, konumları, işletmeleri yemekleri ve temizlikleriyle değerlendirilerek özenle seçildi.

Türkiye’nin en çok satılan tatil rehberi Küçük Oteller Kitabı’nın yenilenen 14. baskısında, daha önceki baskılarda bulunmayan 30’dan fazla yeni otel bulunuyor. Üstelik diğer otellerin tüm bilgileri de güncellenen kitap için tekrar gözden geçirildi.

Küçük Oteller Kitabı, taşınmaya uygun boyutları, yol haritaları, renkli baskısı, çarpıcı fotoğrafları ve otellere dair verdiği önemli bilgilerle gezginlerin ve tatilcilerin yanından ayırmayacağı bir kitap. Turizmin yavaş yavaş çevresinde yapılanmaya başladığı küçük otellerin en iyilerini bulabileceğiniz bu kitapta Türkiye’nin her bölgesinden size en uygununu kolayca seçebileceksiniz. Bu yaz, Küçük Oteller Kitabı’nı incelemeden tatil planı yapmayın.Her ne kadar bu sene bahar mevsimini layığıyla yaşayamamış ve hep bir ağızdan “artık yaz da gelmeyecek” diye isyan etmiş olsak da, geride bıraktığımız haftanın güneşli havası, bizi sıcak bir yaz yaşayacağımız konusunda umutlandırıyor. Şayet bir yazıda “yaz mevsimi”nden söz ediliyorsa o yazıda tatilden de dem vurulacak demektir. Ne de olsa soğuk havalarda “yaz gelmeyecek” endişesinin temel sebebi, iklim değişmesi gibi büyük boyutlu bir mesele değil, daha çok tatilin burnumuzdan gelmemesine yöneliktir. Tatili hangi şehirde geçireceğini bilen ve bunun hem ucuz hem de dönüşte anlatılacak hikâyelerle dolu olması için çalışmalara başlayanların başucu kitabı Küçük Oteller Kitabı. Bu sene 14. yılını geride bırakan ve haliyle güncellenmiş 14. baskısı yayımlanan kitapta konum, bina, sahip ve işletme ile yemek gibi dört ana koşulu göz önünde bulundurarak tatilde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel tam 255 otel yer alıyor. Her otelin bütün özellikleri (varsa gözardı edilebilecek eksi yanları bile) eksiksiz yer alıyor. Hepsi bizzat yazarlar tarafından konaklanılmış ve test edilmiş mekânlar, içeriden ve çevreden çekilmiş fotoğraflarla daha da yakından tanıtılıyor. Her “küçük” otelin iletişim adreslerinin de bulunduğu kitap, “sakin bir tatil” planı yapanlar için eşsiz bir kaynak.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963