scorecardresearch.com Kongre Ve Toplantı Yönetimi ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kongre Ve Toplantı Yönetimi

Kongre Ve Toplantı Yönetimi

Yazar : İge Pırnar Tavmergen

Sayfa Sayısı : 275

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitap, daha etkin yönetim anlayışını gündeme getirmektedir. İşletmeler için giderek önemi artan bu tür faaliyetlerin farklı sektörler için de gelir özelliği taşıdığı kaçınılmazdır. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapan konaklama işletmeleri sundukları hizmet karşılığında yüklü gelir elde etmektedirler. Dolayısıyla toplantı yönetimi turizm sektörünün gelişmekte olan alanlarının başında gelmektedir.
Toplantı yönetimine ilişkin yeni kavramların ve toplantı yönetimine ait yeni pozisyonların ortaya çıkması, konuların güncel yönleri ile irdelenmeleri gereğini doğurmuştur. Bu kitap, gerek turizm sektörü içerisinde çalışanları gerekse de bu sektöre adım atacak öğrencileri toplantı yönetimi konusunda daha detaylı bilgi sahibi yapmayı hedeflemektedir. Toplantı yönetimi ve organizasyonu çok fazla bilgi ihtiyacı doğururken bu bilginin değişik kaynaklardan derlenip toplanması da ayrı bir birikim gerektirmektedir. Kitabımızda yer alan sektörün geleceği, halkla ilişkiler, toplantıların planlanması, pazarlanması gibi konular hakkında bilgi verilirken fazla ve gereksiz bilgiden kaçınılmış, sade ve mümkün olduğu kadar uygulamada yarar sağlayacak konulardan bahsedilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963