scorecardresearch.com Keyfe Gezer - Bir Gezginin Anıları ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Keyfe Gezer - Bir Gezginin Anıları

Keyfe Gezer - Bir Gezginin Anıları

Yazar : Arzu Çağlan

Sayfa Sayısı : 413

Yayınevi : ALFA YAYINLARI

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ÖZENLE HAZIRLANMIŞ, ÖZENLİ TASARLANMIŞ, TAMAMI RENKLİ, EĞLENCELİ VE EDEBİ!
BU KİTAPTAN ALACAĞINIZ LEZZETİ BAŞKA BİR YERDE BULAMAYACAKSINIZ!...
Gezginlik dünyanın en güzel kötü alışkanlıklarından biri. Bitmeyen bir iştahla daha gidebileceğim ülkeleri düşünüp, başka gezginleri dinleyen, okuyan ve kıskanan bir kadınım ben."
Barselona, Roma, Napoli, Paris, Stockholm, Kopenhag, Viyana, Amsterdam ve Madrid''in en ilgine, en özgün, en eğlenceli, en sıkıcı, en heyecanlı, en tehlikeli, en keyifli bulduğu yönlerini yazdı...
"Su şehirleri araştırmak, anılarım üzerinden isimleri bulmak, yolları ve mekanları hatırlamak çok zevkliydi. Salonumdaki kanepede oturmuş, yine geziyordum işte!"
Ortaya gezmekten keyif alan herkese ''Keşke şimdi ben de orada olsam'' dedirten bu kitap çıktı...
"Yabancı diyarlara gidebilmek için benden bir çimdik isteyenlere, açık büfe önünde sıra bekleyerek geçen yaz tatillerinden sıkılanlara, bildiği bu kentleri bir de benim hislerimle dolaşmak isteyenlere, ''Okuyun kitabımı dostlar,'' derim."
KEYİFLİ GEZMELER!Kim istemez dünyanın en güzel şehirlerini gezmeyi? Sırtınızda çanta, elinizde fotoğraf makinanız tarihi binadan halk pazarına, en leziz yemeği yapan restorandan en popüler bara gidip bir kadeh bir şey içmek keyifli olmaz mıydı? Bilhassa son yıllarda bunu uygulamak daha kolay görünüyor, yeter ki siz isteyin. Radyo programcısı Arzu Çağlan yıllardır bunu yapan isimlerin başında geliyor. 21 yaşında cebinde 200 Sterlin’le İngiltere’ye gittiğinden beri, düzenli olarak her sene bir şehri geziyor. 2009’dan itibaren de bunları kaleme almaya başlamış. Keyfe Gezer isimli gezi anıları kitabında 9 Avrupa kentini gezip anlatmış bize Çağlan. Barselona, Roma, Napoli, Paris, Stokholm, Kopenhag, Viyana, Amsterdam, Madrid gibi birbirinden güzel şehirleri gezip yazmış. Öyle bencilce “çok lezizdi makarna”, “tapas bir harikaydı”, “mükemmel burukluktaydı şarapları” demiyor Çağlan. Size farklı gezi rotaları vererek hangi şehirden daha fazla nasıl keyif alırsınız diye alternatifler de sunuyor. Anlattığı şehri ilk gezisinden son gezisine kadar yaşadığı tüm tecrübeleriyle ele alıyor, elbette fotoğraflar ve şehre dair bilinmesi gerekenlerel zenginleştirerek. Bundan sonra seyahate çıkarken, yol arkadaşınız Arzu Çağlan olacak gibi görünüyor.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963