scorecardresearch.com Kapadokya-İç Anadolu ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kapadokya-İç Anadolu

Kapadokya-İç Anadolu

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Milyonlarca yıl önce Erciyes, Hasandağ ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin buranın coğrafyasını örtmesi ve doğanın yani akarsu ve göllerin, sel sularının, rüzgar erozyonlarının bu tabakayı aşındırması sonucu oluşan Kapadokya’yı ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İç Anadolu’yu konu ediyor. Boyut Yayıncılık tarafından hazırlanan kitap, bölge hakkında son bilgiler doğrultusunda baskısını yeniledi.

Bizleri, doğa ve tarihin bütünleştiği bu yerlerde adım adım yolculuğa çıkaran kitap, okuyucusuna Güzel Atlar Ülkesinde nam-ı diğer Kapadokya’da, büyüleyici ve gizemli bir gezi yapıyor hissini uyandırıyor.

Kitap Uçhisar’dan yola çıkıyor ve Göreme, Çavuşin, Avanos, Zelve, Ürgüp, Ortahisar, Mustafapaşa, Nevşehir, Gülşehir, Hacı Bektaş, Ihlara Vadisi, Selime, Güzelyurt, Aksaray’ı turluyor ve Kapadokya yolculuğu Soğanlı Vadisi’nde sona eriyor. Ancak hemen arkasından İç Anadolu’ya uzanıyor ve bizleri Türkiye’nin başkenti Ankara’dan başlayan, önemli kültür, sanat, turizm ve sanayi merkezlerinden Eskişehir’e konuk ediyor. Oradan çini ve porselenleriyle dünya çapında meşhur Kütahya’ya ve özellikle Mevlana türbesiyle bilinen Konya’ya götürüyor. 6000 yıllık tarihiyle dudak uçuklatan Erciyes dağının eteklerindeki Kayseri ile yoluna devam ediyor ve son olarak Sivas’a uğrayıp tadı damağınızda kalacak bir yolculuğu noktalıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963