scorecardresearch.com İL İL DİNİ ZİYARET YERLERİMİZ ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
İL İL DİNİ ZİYARET YERLERİMİZ

İL İL DİNİ ZİYARET YERLERİMİZ

Yazar : Harun Bayrak

Sayfa Sayısı : 504

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Turizm - Gezi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Büyük Selçuklu Devleti’nden Osmanlı Devleti’ne kadar büyük uygarlıkları barındırmış bu topraklar...
Bize, görkemli geçmişimizden bırakılan miraslar, mimarîye, sanat ve estetiğe önem veren bir kültüre sahip olduğumuzu kanıtlamıştır.
Bu topraklarda tasavvuf ruhunun yüzyıllardan beri varlığını derinden hissettirmesi, bu kutsal mekânlarla bağımızı daha da güçlendirmiştir.
Sanatsal ve dinî ifadeler, Türk kültüründe duygusal bir yer edinmiştir.
Bu duygusallık ve inançla dinî mekânları ziyaret etmek daha da anlamlı bir hâle gelmiştir. İnancın yaşatılabilmesi için bu mekânlara sahip çıkılmış ve birçoğu günümüze kadar gelebilmiştir. Halkımız tarafından belirli niyet ve dileklerle her gün ziyaret edilen bu kutsal mekânlar; il ve ilçeler olarak bulundukları yerleri, tarihi ve kurucularıyla bu kitapta toplanmıştır. Dinî turizm rehberi niteliği taşıyan bu eserde mekânların nerede, ne zaman ve kim tarafından yapıldığı hakkında kısa bilgiler bulacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963