scorecardresearch.com Hıp & Butik Oteller - Sanat 2008 ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hıp & Butik Oteller - Sanat 2008

Hıp & Butik Oteller - Sanat 2008

Yazar : İzim Bozada

Sayfa Sayısı : 137

Yayınevi : KİŞİSEL YAYIN

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Son birkaç yıl içersinde,farklı ve estetik sahibi oteller sektörde yeni heyecanlar ve kavramlar yaratmaya başladı.Kimi,otelinde sanatkarları konuklarıyla buluşturdu,kimi düzenlediği çeşitli resim heykel ve mozaik sanatları ile ilgili sanat çalışmaları ile konuklarını ağırlamaya başladı.Kimi ünlü mimarlar ile çalıştı,kimi kendi koleksiyonu ve zevkini kendi otelinde yorumladı.Türkiye''nin her yerinden birçok insan farklı olan bu tip çalışmalara ilgi duyarak konaklama tecrübelerine daha önce yaşamadıkları deneyimler, keyifler kattılar.Bireysel ve bağımsız işletmeler olan bu tarz oteller,turizm endüstrisinin en hızlı büyüyen ve kendini geliştiren tutarlı otelleri oldular.
İkincisi bu yıl içinde hazırladığımız ''Hip+Butik Oteller ve Sanat kitabı ile sizlere sanat ile bir şekilde yolu kesişen,bazılarının iç içe olduğu,gelenekçi,dizayn ve kişiye özel butik oteller arasından sizler için seçtiğimiz özel koleksiyonu ilham verici ve bilgilendirici bir bakış açısıyla sunmaya çalıştık.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963