scorecardresearch.com ESKİ GÜNLERDE ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
ESKİ GÜNLERDE

ESKİ GÜNLERDE

Yazar : Sermet Muhtar Alus

Sayfa Sayısı : 203

Yayınevi : İLETİŞİM YAYINLARI

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bir İstanbul aşığı olan Sermet Muhtar Alus, eski İstanbul hayatını bütün ayrıntılarıyla yazdığı eserlerinde kaybolup giden bu şehrin insanlarını, cadde ve sokaklarını, binalarını, köşk ve yalılarını, mesire ve bayram yerlerini, geleneklerini, tiyatrolarını, eğlencelerini anlatıyor. Paşalar, bürokratlar, hekimler, ressamlar, sanatçılar, esnaflar, semt sakinleri, tuluatçılar, kantocular, mollalar, öğretmenler, kibar beyefendiler, kabadayılar, Rumlar, Ermeniler, Yahudiler, Çingeneler.. Alus''un çizdiği renkli İstanbul tablolarının kahramanlarıdır. Onların yaşadıkları yerler, gittikleri gazinolar, kahveler, meyhaneler, yedikleri yemekler, içtikleri şerbetler, rakılar, yıllardır süregelen adetleri, bayramları, karnavalları, kısaca her şeyleri en küçük ayrıntısına kadar Sermet Muhtar''ın merceği altındadır. Alus, yazmakla da kalmaz, tasvir ettiklerini fırçasıyla resmeder. ...
İletişim Yayınları Sermet Muhtar''ın bütün eserlerini yayımlıyor. Bunun için bir yayın kurulu, çeşitli gazete ve dergi sütunlarında kalmış tefrikaları biraraya getirerek kitaplaştırdı. Alus''un romanlarının da yer aldığı Sermet Muhtar Alus kitapları, eski İstanbul''un bir çeşit ''gündelik hayat ansiklopedisi'' olacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Ottoman's Istanbul'

  Yazar : Doğan Kuban

  Tür : Turizm - Gezi


  Ottoman''s Istanbul - Doğan Kuban Istanbul is a city born from the sea. Starting a colony of Megaran Byzantium...
  Devamı...
 • 'Sultanlar Yolu'

  Yazar : Sedat Çakır

  Tür : Turizm - Gezi


  Sultanlar Yolu : Türkiye-Yunanistan Yürüyüş Rotası - Sedat Çakır Sultanlar Yolu, keşfedilmiş tüm yollara ve öğrenilmiş...
  Devamı...
 • 'Hayata Işık - Güney Asya'

  Yazar : PIRIL YAY

  Tür : Turizm - Gezi


  Hayata Işık - Güney Asya - Pırıl Yay Hayata Işık: Güney Asya Pırıl Yay''ın 5 yıl önce yayınlanmış kitabı Hayata Parantez:...
  Devamı...
 • 'Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi'

  Yazar : Okan Okumuş

  Tür : Turizm - Gezi


  Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi - Okan Okumuş Latin Amerika – Alternatif Bir Gezi Rehberi Sınırları...
  Devamı...
 • 'Kudüs Gezi Rehberi'

  Yazar : Murat Duman

  Tür : Turizm - Gezi


  Kudüs Gezi Rehberi - Murat Duman ne anlatıyor? Eserimiz Kudüs’ün gezilecek mekânlarını tanıtırken kadim şehrin...
  Devamı...
 • 'Dünya Mirası'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Turizm - Gezi


  Dünya Mirası, bize dünyanın eşsiz bir haritasını sunar: Devletlerarası geleneksel sınırların bulanıklaştığı bir dünyada insanlığı bağlara vurgu yapan ve kültür ile doğa ve insan dehası ile doğal güzellik arasındaki yakın ilişkiyi açığa çıkaran bir harita.
  Devamı...
 • 'Ziyaretler Kitabı'

  Yazar : Enis Batur

  Tür : Turizm - Gezi


  "Dışarıda bekleyenlerin kaçacakları bir tek burası kalmış. Bu kapının ya da bir başkasının ötesinde sanmışlar ki onları esirgeyecek farklı bir hayat var.”
  Devamı...
 • 'Afrika Kafe'

  Yazar : FARUK BUDAK

  Tür : Turizm - Gezi


  Bu kitap, ilk kez bir Türk gezginin yalnız başına tüm Afrika’yı en güneyinden en kuzeyine geçişinin hikayesidir... (...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963