scorecardresearch.com Ephesos (Efes) Gezi Rehberi ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ephesos (Efes) Gezi Rehberi

Ephesos (Efes) Gezi Rehberi

Yazar : Ahmet Uhri

Sayfa Sayısı : 100

Yayınevi : EKİN YAYINEVİ

Tür : Turizm - Gezi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kozmopolit!

Günümüzde büyük kentler bu terimle tanımlanıyor. Bu terim çağımızın her ulustan çeşit çeşit insanı barındıran kentleri için ne ifade ediyorsa belki de daha fazlasını yaklaşık 5.000 yıllık geçmişiyle Ephesos için ifade ediyordu.
Bir liman kenti olarak çok renkliliği ve çeşitliliği bütün görkemiyle bir arada barındıran eşsiz bir çekim merkezi olageldi tarihte Ephesos. Uzun tarihi boyunca geçirdiği bütün değişimler onun kozmopolit yapısını güçlendirdi. Bu özelliği ile de her dönemde hep ön planda gündemde kalmayı başardı.
Ephesos (Efes) dünyanın en seçkin kültürel zenginliklerinden birisi sayılır. Neredeyse dörtte birlik bir bölümü toprak altından çıkarılabilmiş olmasına karşın dünyanın en geniş alan yayılmış ören yeri olarak bilinmektedir.
Elinizde tuttuğunuz bu yeni çalışmada da antik dönemden günümüze uzanan değerleri her yönüyle tanımanızı sağlayacak bilgiler yer alıyor.

İyi gezmeler!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Karia Yolu'

  Yazar : Yunus Özdemir, Altay Özcan, Dean Livesley

  Tür : Turizm - Gezi


  Devamı...
 • 'Ottoman's Istanbul'

  Yazar : Doğan Kuban

  Tür : Turizm - Gezi


  Ottoman''s Istanbul - Doğan Kuban Istanbul is a city born from the sea. Starting a colony of Megaran Byzantium...
  Devamı...
 • 'Sultanlar Yolu'

  Yazar : Sedat Çakır

  Tür : Turizm - Gezi


  Sultanlar Yolu : Türkiye-Yunanistan Yürüyüş Rotası - Sedat Çakır Sultanlar Yolu, keşfedilmiş tüm yollara ve öğrenilmiş...
  Devamı...
 • 'Hayata Işık - Güney Asya'

  Yazar : PIRIL YAY

  Tür : Turizm - Gezi


  Hayata Işık - Güney Asya - Pırıl Yay Hayata Işık: Güney Asya Pırıl Yay''ın 5 yıl önce yayınlanmış kitabı Hayata Parantez:...
  Devamı...
 • 'Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi'

  Yazar : Okan Okumuş

  Tür : Turizm - Gezi


  Latin Amerika - Alternatif Bir Gezi Rehberi - Okan Okumuş Latin Amerika – Alternatif Bir Gezi Rehberi Sınırları...
  Devamı...
 • 'Kudüs Gezi Rehberi'

  Yazar : Murat Duman

  Tür : Turizm - Gezi


  Kudüs Gezi Rehberi - Murat Duman ne anlatıyor? Eserimiz Kudüs’ün gezilecek mekânlarını tanıtırken kadim şehrin...
  Devamı...
 • 'Dünya Mirası'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Turizm - Gezi


  Dünya Mirası, bize dünyanın eşsiz bir haritasını sunar: Devletlerarası geleneksel sınırların bulanıklaştığı bir dünyada insanlığı bağlara vurgu yapan ve kültür ile doğa ve insan dehası ile doğal güzellik arasındaki yakın ilişkiyi açığa çıkaran bir harita.
  Devamı...
 • 'Ziyaretler Kitabı'

  Yazar : Enis Batur

  Tür : Turizm - Gezi


  "Dışarıda bekleyenlerin kaçacakları bir tek burası kalmış. Bu kapının ya da bir başkasının ötesinde sanmışlar ki onları esirgeyecek farklı bir hayat var.”
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963