scorecardresearch.com Dostum Pasifik - Bir Türk'ün Green Card Anıları ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dostum Pasifik - Bir Türk'ün Green Card Anıları

Dostum Pasifik - Bir Türk'ün Green Card Anıları

Yazar : Gizem Altın Nance

Sayfa Sayısı : 194

Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hepimiz hayatımızın bir döneminde çekip gitmek, yeniden başlamak istemez miyiz?

Dostum Pasifik, bir Türk’ün gözüyle Amerikalıların günlük hayatına bakıyor. 2000 yılında Green Card piyangosunu kazanan Gizem Altın Nance, soluğu Amerika’da alınca bu kocaman ülkede hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlıyor ve anlatıyor. Bir Türk’ün gözünden Amerika macerası…


Hepimiz hayatımızın bir döneminde çekip gitmek, yeniden başlamak istemez miyiz? Dostum Pasifik, bir Türk''ün gözüyle Amerikalıların günlük hayatına bakıyor. İkiz Kulelere saldırıldığnda, Irak Savaşı başladığında Amerika''da bulunan Gizem, hiçbir şeyin dışarıdan gözüktüğü gibi olmadığını anlatıyor.
Gizem Altın 2000 yılında Green Card piyangosunun çıkmasıyla soluğu Amerika''nın Kaliforniya eyaletinde alıyor. Yaşadığı "Melekler şehri" Los Angeles''ta hayat dışarıdan göründüğü kadar parlak değil.
Neyse ki kadim bir dostu var, Pasifik Okyanusu. Gizem yeni bir ülkede her şeye sıfırdan başlarken, bilge Pasifik Gizem''e hayatla başa çıkmayı doğayı sevmeyi ve onun bir parçası olmayı öğretiyor.
Siz de bir uçağa atlayıp Gizem''le birlikte Melekler şehri''ne gidecek, bir kafede çalışıp moka latte yapacak, Amerikan rüyasını kovalayacak, Pasifik''in lacivert sularında yunuslarla birlikte sörf yapmanın tadına varacaksınız.
“Günümüz umutsuzluk atmosferinde çok serin, ferah bir yaşam soluğu gibi okunan bir kitap”.- Jale Parla

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963