scorecardresearch.com Butik Oteller Kitabı 2008 ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Butik Oteller Kitabı 2008

Butik Oteller Kitabı 2008

Sayfa Sayısı : 434

Yayınevi : GRUP YAYINCILIK

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Butik Oteller Kitabı 2008”, ilk sayısı gibi alternatif tatil arayışında olan, büyük otellerin kalabalığından kaçan, daha küçük ve samimi konaklama adreslerini tercih edenler için hazırlandı. Ailesiyle, arkadaşlarıyla, sevdiği insanla veya tek başına özgürce tatil yapmak isteyen ve kendini evindeymiş gibi hissetmekten hoşlananlar için 5-30 odalı, toplam 189 işletme ve gezginlere çevreyi tanıtmayı amaçlayan bölge tanıtımları, kitabın içeriğini oluşturuyor. Geçen sene verilen ve otellerde farklı oranlarda indirim sağlayan “PRESTIGE CARD”, bu sayıda de Butik Oteller Kitabı okuyucularına armağan edilecek. Kendine has tarzı, farklı dekorasyonu, tarihi ve doğal kimliği, taptaze, organik yemekleri, enfes manzarası ve konumu, kedileri-köpekleri-ördekleri-atları, benzersiz bir eğlence ve dinlence anlayışı, sıcak-samimi personeli olan 183 otel, tatilini unutulmaz kılmak isteyenler için seçildi. Türkiye’de, hatta Kıbrıs’ta, gizli kalmış köşeler dahil, gidip görmedik yer bırakmayan, fotoğrafları, resimleri, yazıları ve çevirileriyle kitaba katkıda bulunan deneyimli yayın ekibi; Mustafa Doruk, İlknur Akgül Ardıç, Bedia Ceylan Güzelce, Ersoy Soydan, Victoria Dedeoğlu, Serdar Hasgüler, Erin Dertner, Tuncay Yılmaz ve Tayfun Talipoğlu’ndan oluşuyor. Yeni kitaptaki en önemli yeniliklerden biri de gittiğiniz bölgede ve otellerde işinizi kolaylaştıracak küçük ipuçlarının yer aldığı yazılara yer verilmesi…

Avis’in katkılarıyla hazırlanan BUTİK OTELLER KİTABI 2008, yurt içinde yakaladığı başarıyı ülke dışına taşırarak, Almanca ve İngilizce’ye çevrilerek, Avrupalı tatilcilere de merhaba diyecek. BUTİK OTELLER KİTABI 2008 ilk kitaba ek olarak, otellerin yer aldığı bölgelere daha kolay ulaşım sağlamak için “harita” ve “bölge girişleri” ile pratikleştirildi. Her yöreye özgü kültür gezileri, yeme-içme önerileri ve alternatif oluşturabilecek yorumların da yer aldığı BUTİK OTELLER KİTABI 2008, tatil anlayışını büyük oteller ve kalabalık tatil köylerinden uzaklaştırmayı başarmış, butik konaklama adreslerinde kendini “özel” ve “kaybolmamış” hissetmek isteyenlere hitap ediyor.

“Anlatacak ve yazacak çok şey var. Bırakalım seçtiğimiz oteller konuşsun ve sizin rutini parçalayan cesaretiniz onları konuştursun. Bırakın özünüz belirlesin farklılığı. Bizim işimiz gezip görmekti. Bu kitaptaki mekânları, her bir otelde ve şehirde bıraktığımız hazzı bir adım öteye taşımak da sizin işiniz olsun…

Bol eğlenceler…”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963