scorecardresearch.com Aykırı Serüven ve Tüm Turizm - Gezi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aykırı Serüven

Aykırı Serüven

Yazar : İrfan Unutulmaz

Sayfa Sayısı : 368

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Turizm - Gezi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bir Gezide Bilginin De İçinden Geçmek "Aslında her şey, bir dizi antik kenti ara vermeden arka arkaya ziyaret etmemle başladı. Ege''de, Marmara''da, Akdeniz Bölgesi''nde, kuzedye, doğuda ve güney doğuda yüzlerce, belki binlerce antik kent... Farklı kültürler ve insanlar, farklı çağlar, farklı coğrafyalar ve farklı tarih...
 • ....bu kentleri bilinçli bir açıdan ve sistemli görev duygusuyla gezip incelemek, ne kadar da görkemli bir deneyimmiş. Bir bilim adamı gibi çalışıp düşünmek ama bir gazeteci gibi yorumlayıp yazmak ve bir felsefeci gibi eleştirmek...Evet, işin püf noktası tam da buydu. İrfan Unutmaz''ın, farklı zamanlarda Atlas ve Focus dergilerinde yayınlanmış gezi notları ve ülkemizde, yazık ki pek bilinmeyen Bilim Gazeteciliği üzerine felsefi ve yöntemsel görüşlerini paylaştığı bu çalışma sayesinde, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel mirasının daha iyi kavranabileceğine inanıyoruz. Sadece Türkiye sınırlarına sıkışıp kalmayan bu çalışma, aynı zamada kuru bir arkeolojik anlatımın çok ötesine geçerek, günümüze ait insan hikayeleriyle geçmişin mirasına ışık tutuyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963